Volkswagen Toshiba ile işbirliği yapacak

VOLKSWAGEN-TOSHİBA İTTİFAKI

Volkswagen Toshiba ile işbirliği yapacak
Satınalma Zirvesi

Volkswagen`ın güvenli ve geniş kitlelerin ulaşabileceği elektrikli otomobillerin en büyük üreticisi olma isteğini gerçekleştirebilmesi için Japon Toshiba özellikle motorların geliştirilmesi alanında yardımcı olacak.
Volkswagen`dan yapılan açıklamaya göre, dün bir niyet mektubu imzalayan ortakların işbirliği, Avrupa`nın en büyük otomobil üreticisi olan Volkwagen`ın piyasaya çıkarmak istediği halen konsept halindeki yeni aile otomobilleri için elektrik motorlarının ve elektronik cihazlarının geliştirilmesini kapsıyor.
Hedeflerini ``sıfır CO2 salan, hesaplı ve güvenli elektrikli araçların seri üretiminde çözümler önerecek en büyük otomobil üreticisi olmak`` şeklinde açıklayan Volkswagen`in Başkanı Martin Winterkorn, ama bunun hemen yarın olacak bir şey olmadığını, herkes için elektrikli otomobilden önce araştırma ve geliştirmede özellikle lityum-iyon bataryaları teknolojisi alanında daha çok çalışmak gerektiğini kaydetti.
Dünyanın birçok otomobil üreticisi gibi elektrikli otomobil konseptleri bulunan Alman şirketlerinden Daimler ve Volkswagen ilk modellerini 2010`da piyasaya sürmeyi planlarken, BMW de şehir modeli "Mini" için elektrikli motoru test etmeyi sürdürüyor. 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2009, 11:50
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

Solaredge

Dergiler
Partnerler