MECHANICA, PERİHAN İNCİ’DEN YATIRIM ALDI MECHANICA, PERİHAN İNCİ’DEN YATIRIM ALDI

Dünyanın en büyük jant üreticisi Maxion Wheels ile İnci Holding'in ortaklığından doğan Maxion İnci Jant Grubu, Avrupa'da tek lokasyonda toplamda 5 fabrikasıyla binek, hafif ticari ve ağır vasıta ticari araçlar için jant üretimi yapıyor.

Maxion İnci Jant Grubu için dijital dönüşümün sadece bir teknolojik değişim değil, aynı zamanda iş modellerine, çalışma şekline ve kültürüne yeni bir bakış açısı getirmeyi ifade ettiğini dile getiren Maxion Wheels Türkiye ve Afrika Operasyonları Başkan Yardımcısı Hakan Ünlü, dijital dönüşüm vizyonlarının; tüm süreçlerde verimliliği ve rekabetçiliği artırmak, yeni iş fırsatları yaratmak ve çalışanlarının gelişimini desteklemek olduğunu ve bu doğrultuda, dijitalleşmeye yaptıkları yatırımları hız kesmeden sürdürdüklerini söyledi.

DİJİTAL DÖNÜŞÜMDE ÖDÜLLÜ PROJE

Bu kapsamda hayata geçirdikleri projeler hakkında bilgilendirme sağlayan Ünlü, şunları paylaştı:

"Çalışanlarımızın birbiriyle ve şirketle iletişimini kolaylaştırmak için hayata geçirdiğimiz PaylaşMax Dijital İletişim Platformu 2022 yılında Employer Brand Stars Awards'ta "Dijital Kullanımı" kategorisinde Uluslararası Altın Ödülüne layık görüldü. Yine çalışanlarımızın dijital becerilerini geliştirmek için kurduğumuz Dijital Akademi, çalışanlarımızın geleceğe hazırlanmasına katkı sağlıyor. Üretim süreçlerimizi optimize etmek, ürün ve hizmet kalitesini artırmak ve yeni ürün ve hizmetler geliştirmek için de büyük veri ve yapay zeka uygulamalarını kullanıyoruz. Ayrıca üretim süreçlerini daha verimli hale getirmek için akıllı fabrika uygulamalarına yatırım yapıyoruz."

Dijital dönüşüm yolculuğunda, çalışanlarının desteğinin ve katkısının kendileri için çok önemli olduğunu söyleyen Ünlü, "Bu yolculukta birlikte daha da güçleneceğiz ve geleceği şekillendireceğiz." dedi.

2030 YILINA KADAR TÜM FABRİKALAR AKILLI OLACAK

2030 yılına kadar tüm fabrikalarını akıllı dijital fabrikalara dönüştürmek hedefiyle ilerledikleri bilgisini paylaşan Ünlü, bu hedefe ulaşmak için dijital dönüşüme yatırımlarını sürdüreceklerini, çalışanlarınn dijital becerilerini geliştireceklerini ve yeni iş modelleri geliştirmeye devam edeceklerini söyledi..

Hakan Ünlü sözlerini şu şekilde sonlandırdı: "Dijital dönüşüm, bizim için sadece bir trend değil, geleceğin en önemli gerekliliklerinden biri. Bu dönüşümü başarıyla tamamlamak için tüm gücümüzle çalışıyoruz."