Türkiye’nin 2000’li yılların başında, kendi savunma ihtiyacını karşılamak ve küreselde bağımsız pozisyonunu sürdürmek üzere, savunma ve havacılık sanayi politikalarında yeni bir süreç başlattığını belirten Gökhan Çetinkaya, GNC Makina’nın özellikle savunma ve havacılık sanayi alanlarında talaşlı imalat için en değerli çözümlerini paylaşmaya hazır olduklarına ilişkin açıklamada bulundu.

Türkiye'nin, yerli üretim ve teknoloji geliştirme çabaları ile hedeflerine paralel bir şekilde ilerlediğini söyleyen Çetinkaya, bundan yaklaşık 20 yıl öncesine kadar savunma ve havacılık sanayisindeki yerlilik oranının bugün oldukça arttığına, bunun da memnuniyet verici olduğuna dikkat çekti.

SAVUNMA VE HAVACILIKTA ELDE EDİLEN BAŞARI DEVAM ETMELİ

GNC Makina Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Çetinkaya “Savunma ve havacılık sanayisinde yapılan çalışmalar ile elde edilen ileri teknoloji ve inovasyonun; mühendislik, yazılım geliştirme ve üretim alanlarının gelişmesine büyük katkı sağladığını söylemek mümkündür. Bu alanlarda da sahip olunan bilgi birikimi ile sanayinin öncü sektörlerinden olan otomotiv, kalıp, medikal gibi birçok sektöründe geliştiğini söyleyebiliriz” dedi.

Çetinkaya sözlerine şöyle devam etti: “Tüm gelişen bu sektörlerin temelinde malzeme bilimi ve üretim, özellikle de üretimin merkezinde yüksek teknolojiye sahip CNC Takım tezgâhları yer almaktadır. Sektörlerin üretimde her geçen gün artan parça işlemedeki hassasiyet, ileri teknoloji ile birlikte üretim süreçlerini hızlandırmaktadır. Ek olarak maliyetleri düşürmek ve kaliteli ürün üretmek beklentisi, ancak nitelikli CNC Takım Tezgâhları ile karşılanabilir. GNC Makina, satış ve sonrası hizmetlerini yürüttüğü ürünlerde, beklentileri asgari düzeyde karşılayacak fiyat-performans kriterine uygun CNC Takım Tezgâhı üreticileri ve ürünlerini, ürün portföylerine dahil etmeye özen göstermektir.’’

KOCAER ÇELİK KAPASİTE ARTIŞ YATIRIMINI TAMAMLADI KOCAER ÇELİK KAPASİTE ARTIŞ YATIRIMINI TAMAMLADI

Çetinkaya sözlerini şu şekilde noktaladı: "GNC Makina', bir takım tezgâhının üretimde “aslında bir amaç değil, araç…” olması gerektiği düşüncesiyle hareket ediyor."

Editör: Ayşete Yavaş