Cam dünyasının güvenilir ve global tedarikçisi olarak endüstriyel cam işleme ve düz cam ticareti alanındaki birikimi ve tecrübesiyle sektörde emin adımlarla ilerleyen Yorglass Yönetim Kurulu Başkanı Semavi Yorgancılar, şirketin dijital dönüşüm vizyonuna ve hayata geçirdikleri ödüllü dijital dönüşüm projesi Tan Express'e ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Ürünlerimizin Dayanıklılığı ve Kullanıcı Dostu Yazılımlar En Büyük Gücümüz” “Ürünlerimizin Dayanıklılığı ve Kullanıcı Dostu Yazılımlar En Büyük Gücümüz”

OTOMASYON AĞIRLIKLI ÜRETİM PARKURU VERİMİ ARTIRIYOR

Yorglass kültürünün temellerine işleyen inovasyonun, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yeni yatırımlarının ve faaliyetlerinin merkezinde olacacağını söyleyerek sözlerine başlayan Semavi Yorgancılar şunları söyledi:

"Hayata değer katan akılcı ve yeni nesil teknolojik fikirlerin peşindeyiz. Tesislerimizdeki çalışmalarımızı bu düşüncenin rehberliğinde ilerletiyoruz. Çalışmalarımızı bu görüşümüzden hareketle yenileyerek iş süreçlerimize dahil ediyoruz. Üretim hattımız teknolojinin ışığında günden güne daha da dijitalleşiyor. Manisa’daki Ticari Soğutucu ve Satina ile Çerkezköy’deki Beyaz Eşya fabrikamız, Endüstri 4.0 altyapısına uygun olarak en yeni ve son teknoloji makine parkuruyla üretim yapıyor. Dijitalleşme çalışmalarımız kapsamında satın alma sürecinin sistem üzerinden yalın bir akış ile yönetilmesine özen gösteriyoruz. İş akış programı üzerinden taleplerin yapıldığı, onay sisteminin yürütüldüğü ve anlık raporlamanın görüldüğü ekranlar tasarladık. Bu sayede sipariş talebinin ilk anından depolarımıza girişine kadar tüm sürece ve gerçekleştirilen adımların detayına ulaşılabiliyor. Bu da verimliliği artıran dijitalleşme unsurları arasında yer alıyor. Entegre sistemleri kullanarak daha başarılı sonuçlar kaydederken, otomasyon ağırlıklı üretim parkurlarımızla da pazarın tüm ihtiyaçlarına uygun biçimde cevap veriyoruz. Örneğin, değerli iş ortağımız Electrolux’un 100'üncü yılı için tasarladığımız inovatif ürünümüz ELUX100 serisi ödüle değer görüldü. Tüm iş ortaklarımız için özel çözümler üretiyor, heyecan verici başarılarımıza yenilerini ekliyoruz. Dolayısıyla inovatif ürünler sunmak amacıyla Ar-Ge merkezimizin kurulum çalışmalarına ağırlık verdik, bu yıl başında da devreye aldık.  Dijitalleşme Yorglass’ın her alanında yaşanırken, ürünlerimizi doğayı koruyan teknolojik gelişmelerle yenileyerek taleplere uygun biçimde sunuyoruz.

ÖDÜLLÜ DİJİTAL DÖNÜŞÜM PROJESİ: TAN EXPRESS

Ödüllü dijital dönüşüm projesi Tan Ekspress'e ilişkin de bilgilendirme sağlayan Semavi Yorgancılar şöyle konuştu:

"Yorglass olarak geleceğe dönük sistemler ve dijital çözümlerle üretim yapıyoruz. Şirketimizin varoluş amacı ve ana stratejileri doğrultusunda global ve güvenilir tedarikçi olma nedenimize paralel olarak Tan Ekspress projesini hayata geçirdik. Projemiz, yedi ay gibi kısa bir sürede yedi fabrikada yüzde yüz hayata geçirilerek dijital dönüşüm sürecinin alt yapısının oluşmasına ve sürecin hızlanmasına katkı sağladı. Dijital dönüşüm projemiz Tan Ekspress, CIO Ödülü’ne ve International Data Corporation (IDC) CIO Awards 2022’de “Best IT Governance” kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü. Tan Ekspress projesi ile birlikte şirketimizin dijitalleşme puan seviyesi üç kat, doğru bilgiye ulaşma hızı ise iki katından fazla arttı. Finans departmanları ve üst düzey yöneticilere gerçek zamanlı güvenilir verilere kolay erişim imkanı sağlandı. Ay sonu mali kapanış faaliyetlerinde harcanan süre yarıya inerken, en iyi uygulama yöntemleri uygulanarak üçüncü parti yazılımlarla çalışma oranı yüzde 70 oranında azaldı. Şirketin lojistik operasyonlarında verimlilik yüzde 25 arttı. Ayrıca çalışanların iş yükünde de en az yüzde 40 iyileşme gözlemledik. "
 

Editör: Ayşete Yavaş