Türk İş Dünyası Konfederasyonu-TÜRKONFED yürütücülüğünde, Türkiye İş Bankası desteği ile Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) tarafından desteklenen ‘Girişimde Kadın Gücü Projesi’ iki yıla yakın süren eğitim süreci ve altı aylık mentörlük süreçlerini içeriyor. Tüm bu süreçleri başarıyla tamamlayan Damla Uluocak faizsiz kredi desteği yanı sıra 30 Nisan’da İş Kulelerinde İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Yılmaz tarafından Amerika Silikon Vadisi Ziyaret ödülünü almıştır.  İki kız çocuk annesi Damla Uluocak bu ödülle tüm kadın girişimcilere ilham vermeyi başardı.

DANFOSS TÜRKİYE, 25. YILINI KUTLUYOR DANFOSS TÜRKİYE, 25. YILINI KUTLUYOR

TÜRKONFED yürütücülüğünde, Türkiye İş Bankası desteği ile girişimci kadınların iş geliştirme süreçlerine daha hızlı ayak uydurmalarına destek olmak amacıyla gerçekleştirilen Girişimde Kadın Gücü projesinin 2024-2026 yılları arasını kapsayan yeni döneminde 6 bin 500 girişimci ve girişimci adayı kadına ulaşılması hedefleniyor. Projenin ilk döneminde de 5 binden fazla girişimci kadına ulaşılmıştı.

İLK DÖNEMDE 5 BİN 43 GİRİŞİMCİ KADINA ULAŞILDI

Etkinlikte, Girişimde Kadın Gücü projesinin geçmiş dönem çalışmaları ve yeni dönem faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Buna göre 2021-2023 yıllarını kapsayan dönemde yüz yüze ve çevrim içi eğitimler ile eğitim portalı üzerinden 5 bin 43 girişimci ve girişimci adayı kadına erişim sağlandı. 49 girişimci kadına sektöründe başarılı olan kadınlar ve alanında uzman kişiler tarafından üç ay boyunca mentörlük desteği verildi. Kendi işini kurmuş, işini büyütmek ve yeni bir yol haritası çizmek isteyen 40 girişimci kadına Applied Value Group’un (AVG) garantörlüğü, Türkiye İş Bankası’nın finansman desteğiyle teminatsız ve sıfır faizli kredi desteği sağlandı. Ayrıca Türkiye İş Bankası tarafından 26 girişimci kadına iş geliştirme desteği, 2 girişimci kadına da ABD Silikon Vadisi ziyareti ödülü verildi. Etkinlikte iş geliştirme ve Silikon Vadisi ziyareti kazanan girişimci kadınlara ödül takdimi yapıldı.