MAYER ENERJİ'DEN ÜRETİM TESİSLERİ İÇİN SU ARITMA SİSTEMLERİ MAYER ENERJİ'DEN ÜRETİM TESİSLERİ İÇİN SU ARITMA SİSTEMLERİ

Suyun geri dönüşümü ve arıtımı konularında endüstriyel su arıtma sistemleri alanında mühendislik ve taahhüt hizmetleri sunan Kazancı Çevre Tekniği, 2023 yılında ihracat ağını 80'den fazla ülke ve altı kıtaya yayarak önemli bir genişleme başarısına imza attı. Bu başarıyı daha da ileriye taşımak adına, büyüme ivmesini kapasite artırımıyla destekleyecek büyük ölçekli bir üretim tesisi yatırımına başladıklarını söyleyen Kazancı Çevre Tekniği Genel Müdürü Artun Kazancı, 2023 yılı iş gündemini değerlendirerek 2024 hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

"ÇEVRESEL ETKİMİZİ MAKSİMİZE ETMEYİ PLANLIYORUZ"

Artun Kazancı, 2023 yılını şöyle değerlendirdi: "2023 yılında, ülkemizdeki gri su arıtımında önemli bir kilometre taşına ulaştık ve Türkiye gri su arıtım pazarının yaklaşık yüzde 50'sini başarıyla karşılayarak hem müşterilerimizin işlerine hem de çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağladık. 2023 yılındaki gri su arıtma tesislerinin hemen hemen yarısını biz kurduk. Yeni yıl için hedefimiz, bu oranı daha da artırarak çevreye olan sorumluluğumuzu daha da ileriye taşımak ve su kaynaklarımızın korunmasına daha fazla katkı sağlamaktır. Bu hedef doğrultusunda, arıtma teknolojilerimizi ve kapasitemizi geliştirerek, su yönetimi alanındaki liderliğimizi pekiştirmeyi ve çevresel etkimizi maksimize etmeyi amaçlıyoruz. Yurt dışı operasyonlarımızda ise, 2023 yılında ihracat ağımızı 80'den fazla ülke ve altı kıtaya yayarak önemli bir genişleme başarısına imza attık."

2025 YILINDA TAMAMLANMASI ÖNGÖRÜLÜYOR

Yeni üretim tesisi yatırımına ilişkin de açıklamada bulunan Kazancı, çunları söyledi: "2024 hedeflerimiz doğrultusunda, büyüme ivmemizi kapasite artırımıyla destekleyecek büyük ölçekli bir üretim tesisi yatırımına başladık. Şirketimizin büyüme ivmesi paralelinde artan üretim ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek amacıyla başladığımız bu yatırımımızın, 2025 yılında tamamlanmasını ön görüyoruz."

Editör: Ayşete Yavaş