57 ülkede 25.000’i aşkın çalışanıyla, 9 farklı sektörde faaliyet gösteren YILDIRIM Grubu’nun metal ve madencilik sektörlerindeki iştiraki YILMADEN Holding, Kuzey Makedonya, Kavadar'daki Euronickel Industries üretim tesisinin ve Pehçevo’da bulunan Nova Refractories fabrikasının satın alımını başarıyla tamamladı. 

FERROKİNEL'DE AVRUPA'NIN EN BÜYÜĞÜ OLDU

Kuzey Makedonya’daki Euronickel Industries ferronikel üretim tesisini ve Nova Refractories refrakter üretim tesisini 40 milyon euro bedel karşılığında satın alan YILMADEN, ferronikel üretiminde Avrupa’nın en büyüğü, dünyanın da önde gelen üreticilerinden biri konumuna geldi.

TREYLER ÜRETİM VE İHRACATINDA REKOR KIRILDI TREYLER ÜRETİM VE İHRACATINDA REKOR KIRILDI

Yeni satın alınan ferronikel üretim tesisi, grubun Kosova’daki mevcut ferronikel üretim tesisi ile birlikte operasyonel kabiliyetini artırdığı gibi nikel pazarındaki konumunu da güçlendiriyor. Satın alınan refrakter fabrikası ise hem ferrokrom ve krom kimyasalları hem de ferronikel tesislerinin iç ihtiyacı olan refrakter tuğla tedarikini destekleyecek.
Dünyanın lider krom cevheri madencilerinden ve ferrokrom üreticilerinden biri olan YILMADEN, bu satın alımlarla birlikte global ölçekte gücünü kanıtladı.