Tüm özel taşıma ekipmanlarının toplam taşıma kapasitesine göre, dünyanın en büyük ağır nakliye şirketlerinin yer aldığı ICT50 - Uluslararası Vinçler ve Özel Taşımacılık Listesi’nde  2023 yılı itibarıyla Türkiye'de 1., Avrupa'da 4. ve dünyada 15. sırada yer alan Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği global otoritesine katkı sağlayacak yeni bir yatırıma imza attı.

MEGA PROJELER İÇİN KİLİT YATIRIM

2200 tonluk vinç, tam konfigürasyon kurulduğunda 216 metre boyutuna ulaşmakta olup, vincin parçaları demonte halde bir yerden bir yere yaklaşık 150 adet nakliye aracı ile taşınabilmektedir.

Merkez ofisi İstanbul’da bulunan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Suudi Arabistan, Özbekistan, Kazakistan, Tanzanya, Senegal, Polonya ve Ukrayna başta olmak üzere Ortadoğu, Afrika ve Avrupa’da hizmet veren Hareket, dünyanın sayılı büyüklükteki paletli vincinin yatırımını gerçekleştirdi. 2200 ton kapasiteli paletli vinç, mega projelerdeki kaldırma operasyonlarında kullanılabilecek bir teknoloji harikası olarak dikkat çekiyor.

Bu yatırımla birlikte, mühendislik hizmetlerinin daha etkin kullanılabileceği mega projelerde, dünyadaki petrol ve gaz, petrokimya, nükleer enerji ve off-shore projelerinde yer alabilme imkanı gibi avantajlarla sektör liderliğini daha da pekiştirecek olan Hareket, aynı zamanda rekabet gücünü de artırmayı hedefliyor.

Dünyanın en yüksek kaldırma kapasiteli ve en büyük paletli vinçlerinden biri konumundaki 2200 tonluk vinç, tam konfigürasyon kurulduğunda 216 metre boyutuna ulaşmakta olup, vincin parçaları demonte halde bir yerden bir yere yaklaşık 150 adet nakliye aracı ile taşınabilmektedir. Bu büyüklük ve yüksek kaldırma kapasitesine sahip paletli vinç, sektörel olarak son derece dikkat çekici ve mega projeler açısından kilit ekipman özelliği taşımaktadır. 

HEDEF DÜNYANIN EN BÜYÜK ENERJİ PROJELERİ

Hareket Genel Müdürü Abdullah Altunkum: 2200 ton kaldırma kapasiteli yeni paletli vincimizle dünyanın en büyük petrol, gaz, on-shore ve off-shore projelerinde daha da güçlenerek hizmet vereceğiz.

SADULLAH AYDIN'DAN NİĞTAŞ'IN 2023 YATIRIMLARI HAKKINDA AÇIKLAMA SADULLAH AYDIN'DAN NİĞTAŞ'IN 2023 YATIRIMLARI HAKKINDA AÇIKLAMA

Hareket Genel Müdürü Abdullah Altunkum, bu yatırımla birlikte uluslararası arenada daha da güçlenip, küresel varlıklarını genişleteceklerini vurgulayarak şunları ifade etti: “Dünyanın en büyük makinelerinden birini ekipman parkımıza katmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2200 ton kaldırma kapasiteli yeni paletli vincimizle dünyanın en büyük petrol, gaz, on-shore ve off-shore projelerinde daha da güçlenerek hizmet vereceğiz. Bu yatırımımızı, Hareket’in küresel arenadaki etkinliğini daha da artırmak ve sektörde öne çıkmak için atılmış önemli bir adım olarak görüyoruz. Gelecek yatırım planlarımız arasında yer alan ikinci bir 2200 ton kapasiteli vinç ile toplamda 4000 ton kaldırma kapasiteli tek bir vinç olarak kurulumu gerçekleştirilebilecek bu özel makine ile ekipman parkımızın çeşitliliğini daha da güçlendireceğiz. Tecrübesi ile bugüne kadar çok sayıda mega projede çalışmış olan mühendis ekibimizin bu makinenin yüksek kaldırma kapasitesi ile birçok yeni başarı hikayesi yazacağına inancım tam.”

Editör: Ayşete Yavaş