Avrupa, Kuzey Afrika ve Arap yarımadası başta olmak üzere 60’dan fazla ülkeye ürünlerini ihraç eden Soyserin Grup, tüm nakliye organizasyonlarını Türkiye’deki genel merkezi üzerinden yönetiyor. Merkez fabrikasında bulunan ve dikey çelik raf sistemi ile palet üzeri depolanan ürünleri, 17 bin metrekarelik depolama alanında muhafaza ediliyor. Merkez deposundaki, dikey çelik raf sistemi ile elektrikli forklift kullanılarak paletler üzerinde depolanan ürünleri her hücrede barkod adresleme ile ERP sitemine kaydedilerek, akıllı raf sistemi teknolojisi kullanılarak depolanıyor.

60'I AŞKIN ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

Soyserin Grup Genel Müdürü Recep Kezik: Avrupa pazarına karayoluyla en fazla 3 günde, Arap yarımadası ve Kuzey Afrika ile Akdeniz kıyısı ülkelere konteyner yoluyla en fazla 10 günde ürünlerimizi ulaştırabiliyoruz.

2024 yılında kapasite kullanım oranlarını yüzde 20 oranında artıracakları bilgisini paylaşan Soyserin Grup Genel Müdürü Recep Kezik, küresel arenadaki tedarik zinciri yönetimlerine ilişkin şöyle konuştu:

GLOBELİNK ÜNİMAR TUZLA’DA YENİ DEPOSUNU AÇTI GLOBELİNK ÜNİMAR TUZLA’DA YENİ DEPOSUNU AÇTI

"Soyserin Grup olarak, Avrupa, Kuzey Afrika ve Arap yarımadası başta olmak üzere 60’dan fazla ülkeye ürünlerimizi ihraç ediyoruz. Ülkemizin jeopolitik konumunun bir avantajı olarak Avrupa pazarına karayoluyla en fazla 3 günde, Arap yarımadası ve Kuzey Afrika ile Akdeniz kıyısı ülkelere konteyner yoluyla en fazla 10 günde ürünlerimizi ulaştırabiliyor olmamızın getirdiği imkanla, tüm nakliye organizasyonlarını firma merkezimizden Türkiye üzerinden yönetmekteyiz. Özellikle ürünlerimizin sevkiyatının ve taşımasının tek seferde yapılıyor olması, olası taşıma ve depolama zedelenme sorunlarını yaşamamızı engelliyor." 

2025 YILINDA KARANLIK DEPO YATIRIMI PLANLIYOR

Soyserin Grup Genel Müdürü Recep Kezik: 2025 yılı için karanlık depo yatırımına bir start verebiliriz.

2024 yılında hayata geçirmeyi planladıkları yatırımlar hakkında açıklamalarda bulunan Kezik, "2024 yılı bizim için kapasite kullanım oranımızı % 20 artıracağımız ve randıman artışının sağladığı üretim kabiliyetlerinin artırıldığı bir yıl olacak. 2025 yılı için karanlık depo yatırımına bir start verebiliriz." dedi.

Karanlık depo sistemlerine ilişkin öncelikli amaçlarını, "Bu sayede insan faktörünün oluşturacağı hataları tamamen gidermeyi ve hizmet kalitemizi maksimuma çıkartmayı hedefliyoruz." diyerek özetleyen Kezik, "Üretimden çıkan ürünlerin el değmeden robotlar ve otomatik yürüyen paletlerle depolanması ve sevkiyata gidecek malların yine sevkiyat alanına bu otomasyonla taşınması gerçekten ilerleyen dönemde firmamı kazandırmak istediğimiz bir teknoloji." şeklinde konuştu.

Editör: Ayşete Yavaş