Sarmak Makina A.Ş. yeni fabrikasında

Sarmak Makina A.Ş. yeni fabrikasında

Sarmak Makina A.Ş. yeni fabrikasında
Satınalma Zirvesi

Türkiye’nin ve Akdeniz bölgesinin ‘basınçlı hava sistemleri ve tekniği’ konusunda önde gelen şirketlerinden olan Sarmak Makina Kompresör Pompa San. Tic. A.Ş. Ekim-2008 tarihinden itibaren Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi’ndeki inşaatı tamamlanan yeni üretim tesisinde faaliyetine devam ediyor. Daha yüksek kapasitede üretim ihtiyacına cevap veren, daha düzenli proses akışı ve daha yüksek verimlilik oranları sağlayan yeni fabrikada stok ve tedarik yönetimi ile kalite kontrol süreçleri de bu sayede gözden geçirilmiş ve yenilenmiş.

İDARİ, PAZARLAMA VE MUHASEBE HARİÇ TÜM BÖLÜMLER YENİ FABRİKAYA TAŞINDI

Yeni üretim tesisindeki toplam açık alan kardeş kuruluş Sarteks Tekstil ile birlikte 24 bin metrekare’ye ulaşıyor. Entegre bir tesis olan fabrikada sac işleme, CNC tezgahları & talaşlı imalat, kaynak, montaj, ambar, test odaları, tamamıyla yenilenen ve son teknolojiyle donatılan boyahane bölümü ve stok alanı yer alıyor. Kasım 2008 itibariyle idari, pazarlama ve muhasebe bölümleri dışındaki bütün bölümlerinin ofislerini de yeni fabrikaya taşıyan firma; TSE, TSEK, ISO 9001, GOST-R, CE standartlarında pistonlu, silobas, booster, vidalı hava kompresörleri ve basınçlı hava tanklarının imalatına halen devam ediyor.

Türkiye’de 1985’den bu yana yabancı lisansla ‘vidalı kompresör’ üretimi yapan tek firma olan Sarmak Makina A.Ş., bu lisans anlaşmasına 1985’den beri Mannesmann Demag (1996’dan beri CompAir GmbH) ile devam ediyor. Ayrıca, 2001 yılı itibariyle Samsung Techwin turbo kompresörlerinin Türkiye Exclusive Distribütörü olan Sarmak Kompresör’ün çeşitli basınçlı hava ekipmanları için de birçok yurtdışı firmasıyla olan özel anlaşmaları devam ediyor. 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2009, 17:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler