Basınçlı kaplar mevzuatına teknik ekip

BASINÇLI EKİPMAN USUL DEÐİŞİKLİÐİ

Basınçlı kaplar mevzuatına teknik ekip
Satınalma Zirvesi

Sanayi ve Ticaret Bakanlığının, ``Basınçlı Ekipmanlar Teknik Komitesinin Oluşumu Ve Görevlerine Dair Tebliği`` ile ``Gaz Yakan Cihazlar Teknik Komitesinin Oluşumu Ve Görevlerine Dair Tebliği`` Resmi Gazete`de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Tebliğ, basınçlı ekipman ve kaplarla ilgili teknik mevzuat ve bunların uygulamasında karşılaşılabilecek sorunların çözümüne ilişkin yapılacak çalışmalarda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile sektör temsilcilerinden oluşan Basınçlı Ekipmanlar Teknik Komitesinin (BASTEK) görevlendirilmesi ile çalışma usul ve esaslarını kapsıyor.
Basınçlı Ekipmanlar Teknik Komitesi, basınçlı ekipmanlar sanayi ürünleri ile ilgili üretim, ithalat veya ihracat yapan sektörlerin mevcut durumunu tespit edecek, ilgili mevzuat ve yapılan uygulamalar kapsamında sektörden bilgi akışını sağlayacak, basınçlı ekipmanlar sanayi ile ilgili sektörlerde karşılaşılan sorunları tespit edecek ve çözüm konusunda Sanayi ve Ticaret Bakanlığına önerilerde bulunacak.
Bu tebliğle, 6 Mayıs 2004 tarihli Resmi Gazete?de yayımlanan Basınçlı Kaplar Teknik Komitesinin Oluşumu ve Görevlerine Dair Tebliğ yürürlükten kaldırıldı.
Bakanlığın, Gaz Yakan Cihazlar Teknik Komitesinin Oluşumu Ve Görevlerine Dair Tebliği ise gaz yakan cihazlar ve yeni sıcak su kazanları ile ilgili mevzuatın hazırlanması ve uygulanması konusunda yapılacak çalışmalara alt yapı oluşturacak bir teknik komitenin oluşturulması için gerekli usul ve esasları belirliyor.
Söz konusu tebliğ ile 6 Mayıs 2004 tarihli Resmi Gazete`de yayımlanan Gaz Yakan Cihazlar Teknik Komitesinin Oluşumu ve Görevlerine Dair Tebliğ yürürlükten kaldırıldı. 
     
 
http://www.haberortak.com/

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2009, 13:26
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler