Yerli araçta Türkiye’ye yol gösterecek

Dassault Systèmes Türkiye Ülke Müdürü Elif Gürdal,  3DEXPERIENCE platformunun Türkiye’ye yerli elektrikli araba yolculuğunda yol göstereceğini söyledi.

Yerli araçta Türkiye’ye yol gösterecek
Endütri 4.0

Türkiye, 2023 yılı itibariyle dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmayı ve bu yolu takip etmek için, farklı alanlarda kendi markalarına sahip olmayı istiyor. Bu alanlardan ilk ikisi yerli savaş jeti ve yerli elektrikli araba markaları. Türkiye’nin yakın gelecekte kendi yerli elektrikli otomobil markasını üretebilecek bir vizyona sahip olduğunu söyleyen Dassault Systèmes Türkiye Ülke Müdürü Elif Gürdal, “Devletimiz, yerli bir araba geliştirmek için zamanın geldiğini ve bu otomobilin, elektrikli olması gerektiğine inanıyor. “Türkiye’nin Otomobili” adını taşıyan proje altında elektrikli otomobil geliştirme fikri en üst düzeyde destekleniyor ve teşvik ediliyor” diyerek bu vizyona ulaşmak için önümüze koyacağımız hedefi; “Tam ölçekli üretimi 2021 yılında olacak bir prototipi 2019’da hazır hale getirmek” şeklinde ifade ediyor. Gürdal, “Orta vadede üretimi planlanan elektrikli otomobiller tek bir platformda ve Türk halkının ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak şekilde tasarlanacak. İkinci aşamada bu elektrikli otomobiller, küresel pazarlar için küresel bir marka haline gelecek şekilde geliştirilecek” dedi. 

“TÜRKİYE DOĞRU ORTAKLARI VE ÇÖZÜMLERİ SEÇMELİ”    

Dassault Systèmes markasının Türkiye’nin elektrikli otomobillerini tek bir platformda üretmeye önelik vizyonuna inandığını kaydeden Gürdal, “Bu büyük ve önemli projenin bir parçası olmaya ve projeye destek olmaya hazırız. Sektördeki önemli global deneyim ve yenilikçilik gücümüz ile doğru ortak olabiliriz. İşbirliğine dayalı ve yenilikçi 3DEXPERIENCE platformu, Türkiye’nin elektrikli otomobillerinin tasarımından imalatına tüm üretim süreçlerine en kolay adaptasyonu sağlayacaktır” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 19:09
Robot Yatırımları
YORUM EKLE

Trex

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler