Verimax, Sage CRM ile pazarda iddialı

SAGE TÜRKİYE PAZARINDA İDDİALI

Verimax, Sage CRM ile pazarda iddialı
Satınalma Zirvesi

Sage Orta Doğu Direktörü Vikram Suri toplantıda: “Türkiye pazarı krizden sonra en çabuk ayağa kalkan pazarların başında geliyor. Bizler Sage Orta Doğu ofisi olarak bunu bir fırsat olarak algıladık ve kanal yapısı çok güçlü olan Verimax ile iş ortaklığına gitme kararı aldık” dedi.

Dünyanın en büyük kullanıcı kitlelerinden birine sahip Sage CRM Türkiye pazarına giriş yaptı. Sadece Kuzey Amerika’da 2.9 milyon KOBİ’nin kullandığı Sage çözümleri, birçok farklı sektöre hitap eden bir yapıya sahip. Dünyada milyarlarca dolar büyüklüğe ulaşan CRM pazarı, ekonomik krizle yükselişe geçti. Türkiye’ye sadece CRM ürünleri ile giriş yapan Sage Group’un, önümüzdeki dönemde Türkiye’deki CRM pazarını hareketlendirmesi bekleniyor. Sage CRM, Türkiye pazarına iş yönetimi yazılımlarına odaklı Verimax ile girerek bu fırsatı değerlendirmeyi hedefliyor.

Günümüzde yaşanan ekonomik kriz, dünyadaki birçok firmaya yaş eğrileri süresince gördükleri en zor koşulları yaşatıyor. Buna rağmen çabuk karar verebilen ve değişebilen KOBİ’ler, sadece bu krizi atlatmakla kalmıyor, bu dönemde ve uzun vadede karlı çıkıyor. Bunu yaratıcı fikirleri hayata geçirerek ve iş uygulamalarını hızlandırarak gerçekleştiren firmalar, doğru araçlar ve süreçlerle işlerini daha ileriye taşıyor. Sage, işte bu ve bunun gibi KOBİ’lere çözümlerini sunuyor ve yöneticilere firmalarının nasıl daha da başarılı sonuçlar ortaya çıkartabileceklerini gösteriyor.

Türkiye pazarı KOBİ cenneti
Sage kariyeri öncesinde Symantec, Microsoft gibi birçok firmada yöneticilik görevi de yapmış olan Sage Orta Doğu Direktörü Vikram Suri 4 Kasım tarihinde gerçekleştirilen toplantıda Sage CRM ile Verimax’ın iş ortaklığı hakkında konuştu. Suri, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları belirtti, “Türkiye pazarı krizden sonra en çabuk ayağa kalkan pazarların başında geliyor. Bizler Sage CRM Orta Doğu ofisi olarak bunu bir fırsat olarak algıladık ve kanal yapısı çok güçlü olan Verimax ile iş ortaklığına gitme kararı aldık. Özellikle KOBİ’lerin ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz bu çözümler hakkında daha fazla bilgi vermek üzere burada toplandık. Birçok açıdan büyük firmalarla aynı ihtiyaçlara sahip bu firmalar, CRM çözümlerimizle beraber krizden çıktığımız bu dönemi fırsata çevirme olanağına sahipler.”

Toplantıda konuşma yapan Verimax Genel Müdürü Ahmet Parlakbilek ise: “Bu birliktelik Türkiye CRM pazarını hareketlendirecek. Amerika’da ve tüm dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip Sage CRM ürünlerinin ülkemiz koşulları için çok uygun olduğunu düşünüyoruz. Bizler yıllara dayanan CRM çözümleri ve Türkiye pazarı tecrübemizi Sage CRM ürün ailesiyle birleştirip KOBİ’lerin müşteri ilişkilerinde çağ atlamasını hedefliyoruz. Onlara, dünyanın en iyi ürünlerini Türkiye’de alışık oldukları kanal ve servis kalitesiyle alma seçeneği sunuyoruz.  Özellikle içinden geçtiğimiz kriz ortamında firmaların daha dikkatli olması gerekiyor. Devir verimlilik devri ve hiçbir işletme müşterisini ihmal ederek bu süreçten başarılı çıkamaz. Sage CRM ürünleri firmaların bu değişen ve zor koşullara ayak uydurmalarını sağlıyor. Değişik bakış açıları geliştiren firmalar, bunun gibi doğru araçlarla büyümeyi başaran bir yapıya bürünebiliyor” dedi. 

Krizden çıkış başladı 
Birçok araştırma firması krizin en kötü zamanının geçtiğini, dibe vurulduğunu ve buradan sonra yukarıya doğru bir gidiş olacağını ifade ediyor. Bu durumda firmalar, özellikle de KOBİ’ler çok daha fazla çalışmalı ve kârı yakalayabilmek için daha fazla çaba harcamalı. Analistlerin yaptığı açıklamalara göre firmaların en büyük yaptığı yanlış, değişen piyasa koşullarına ve müşterilerin isteklerine ayak uyduramamak olarak öne çıkıyor. Önceki yıllara ait olan planların ortadan kaldırılıp yerine yeni planların, yeni iş süreçlerinin gelmesi gerekiyor. Sage gibi firmaların sunduğu çözümler tam olarak burada devreye giriyor. CRM çözümleri firmaların yapılarını çabuk ve optimum bir biçimde değiştirmelerine olanak sağlıyor.

http://www.haberortak.com

 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2009, 17:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler