Schneider Electric CİMAC`i satın alıyor

SCHNEIDER, CİMAC’I SATIN ALIYOR

Schneider Electric CİMAC`i satın alıyor

 

Schneider Electric, Körfez Bölgesi’nin önde gelen sistem entegrasyon kuruluşu olan Cimac`ı satın almak üzere bir anlaşma imzaladığını açıkladı.

Konuyla ilgili şirketten yapılan açıklamada, Cimac`ın bünyesinde 400`den fazla kişinin görev aldığı ve geçen yıl gerçekleştirdiği 40 milyon Euro`nun üzerinde satış ile Körfez bölgesinin pazar lideri olduğu belirtildi. Schneider Electric Sanayi Bölümü Başkan Yardımcısı Michel Crochon açıklamasında “Cimac ile birlikte, bölgesel olanaklarımızı genişleterek müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun komple otomasyon ve kontrol çözümleri sunabileceğiz. Teknolojilerin, kanalların, pazarların ve hepsinden önemlisi yeteneklerin birleşmesiyle birlikte dünyanın bu çok önemli bölgesinde otomasyon çözümleri alanında önemli bir güç haline geleceğiz” dedi.

Açıklamada, Schneider Electric`in, Cimac’ın satın alınması ile birlikte, Birleşik Arap Emirlikleri ve Körfez ülkelerinde hızlı bir büyüme gösteren otomasyon piyasasında yeni fırsatlar yakalayarak Ortadoğu`daki diğer ülkelere de aynı coğrafyada bulunmanın getirdiği avantajla tamamlayıcı servisler sunmayı hedeflediği belirtilirken, satış işleminin yerel yetkililerin onayının ardından kesinleşeceği kaydedildi.(ANKA)

Tüm otomasyon haberleri için -tıklayın-

Son dakika haberleri için -tıklayın-
 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2010, 20:05
YORUM EKLE
Dergiler
Partnerler