Netes, test-ölçüm sistemlerini entegre ediyor

Netes Mühendislik Kalibrasyon Müdürü Ozan Filiz, test-ölçüm cihaz ve teknolojilerinin ülkemize entegrasyonu konusunda sağladıkları hızlı çözüm ve etkili hizmetlerle öne çıktıklarını vurguladı.   

Netes, test-ölçüm sistemlerini entegre ediyor
Endüstrideara

Netes Mühendislik, distribütörü olduğu 40’a yakın test-ölçüm markasının satış hizmetinin yanında, bu cihazların teknik servis ve kalibrasyonları konusunda verdiği hizmetlerle dışa bağımlılığı minimuma indirmeye çalışıyor. Ülkemizde ve dünyada enerji sektöründeki yükselen trendleri takip ettiklerini söyleyen Ozan Filiz, "5G ön hazırlık çalışmaları, Ar-Ge ve savunma sanayini destekleme konularında da uzmanlık alanlarımızda ürün ve hizmet sunmaya devam ediyoruz" dedi. Netes Mühendislik Kalibrasyon Müdürü Ozan Filiz iş gündemleri ve test ölçüm alanında sundukları çözümlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Sektöre kattığınız ayrıcalıklar ve ilkler nelerdir? 

Test-ölçüm cihazları ve teknolojileri konusunda Türkiye’nin en eski ve köklü firmalarından biri olarak, teknolojik gelişmelerin ülkemize entegrasyonu konusunda en hızlı ve etkili hizmeti sağlamaya çalışıyoruz.  Sanırım bu prensibimizde bizi sektördeki diğer firmalardan ayıran başlıca husustur. 

Hangi test-ölçüm cihazı markalarını sunuyorsunuz ülkemizde?  

Temsilcisi olduğumuz Fluke, Tektronix, Keithley, Teseq, Anritsu başta olmak üzere tüm firmalar, dünya genelinde Ar-Ge bütçeleri ile sektörün lokomotifi olan üreticilerdir. Bu markaların her biri kendi uzmanlık alanlarında ciddi Ar-Ge bütçeleri oluşturarak uzman kişilerle bu süreci yürütmekteler. Bizler de müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen ürünleri en hızlı şekilde kullanıcılara ulaştırma konusunda misyonumuzu yerine getirmeye çalışmaktayız.

Türkiye pazarına nasıl ulaşıyorsunuz? Pazara sunulan yeni ürünlerle ilgili eğitim çalışmalarında nasıl aksiyon alıyorsunuz? 

İstanbul merkez ofisimiz ve Ankara şubemiz ile toplamda 85 kişilik bir ekibiz. Mühendislik disiplininden gelen ekibimiz ve Türkiye çapındaki bayilerimiz ile tüm sanayi kuruluşları, eğitim kurumları ve kamu sektöründeki işletmelere destek sağlıyoruz. Ayrıca meslek odaları, bölgesel kalkınma ajansları, üniversiteler ve teknoloji geliştirme konusunda çalışan tüm kuruluşlar ile ortak çalışmalar ve eğitimler düzenliyoruz.

Test ölçüm cihazı seçiminde müşterilerinize ne tür teknik hizmet & destekler sunuyorsunuz? 

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru analiz edip, en verimli çözümleri sunabilmek için,  satış öncesinde müşterimize ulaşıyoruz. İhtiyaç duydukları test-ölçüm sisteminin halen kullandıkları sistemlere entegrasyonu ve verimliliği için gerek duyulan noktada test-ölçüm sisteminin demo çalışmasını gerçekleştiriyoruz. 

Bu ürünlerin kalibrasyonu nasıl gerçekleştiriliyor?

Satış sonrasında, müşterilerimizin test-ölçüm cihazlarının uzun dönem kararlı çalışmasını güvence altına alabilmeleri için Netes Kalibrasyon Laboratuvarı olarak hizmet sunmaya devam ediyoruz. Laboratuvarımız, Türkiye’nin en geniş kapsamlı akredite kalibrasyon laboratuarıdır.Teknik kapsamımız dahilinde tüm marka model test-ölçüm cihazları ve sistemlerinin kalibrasyonlarını deneyimli ekibimiz ile gerçekleştirmektedir. TS EN ISO/IEC 17025 standardına göre akredite olan laboratuarımız, özellikle kalibratör sistemlerinin kalibrasyonu gibi sektörü ayakta tutan ve dışa bağımlılığı azaltan çözümler sunuyor. Tüm bu hizmetlerin yanında, temsilcisi olduğumuz firmaların ürünlerine, tecrübeli teknik servisimiz ile hızlı ve lokal çözümler üretmekte olduğumuzun altını çizmek isterim. Sonuç olarak Netes Mühendislik, verdiği hizmet ile test-ölçüm sistemlerinin kullanım süresi boyunca müşterilerinin yanında yer alıyor.

2019'da daha çok hangi sektör ve uygulamalara odaklanacaksınız? 

Temel üretim alanları, haberleşme teknolojileri, savunma sanayi, otomotiv gibi ülkemizin hedefleri ve ihtiyaçları doğrultusunda öne çıkan tüm alanlarda, yenilikçi çözümlerimiz ve bilgi birikimimiz ile müşterilerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz. 
 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 17:16
YORUM EKLE

Endaş

Festo

Dergiler
Partnerler