Doruk Otomasyon A.Ş. 2008’in ‘Yenilikçi KOBİ’si seçildi

Doruk Otomasyon A.Ş. 2008’in ‘Yenilikçi KOBİ’si seçildi

Doruk Otomasyon A.Ş. 2008’in ‘Yenilikçi KOBİ’si seçildi
Satınalma Zirvesi

Ödülü kazandıran ProVIEW çözümü, kurulduğu işletmede yaklaşık 2 ay gibi bir sürede kendini geri ödeyip, işletmelerde derhal en az % 10 verimlilik artışı sağlıyor.

İstanbul Ticaret Odası’nın,  KOSGEB ve Referans Gazetesi’nin desteği ile düzenlediği ve Yan Sanayi Borsası’nın tüm üyelerine, Kalkınmada Öncelikli Yöreler kapsamında bulunan illerde faaliyette bulunan tüm KOBİ’lere açık tutulan 4. Başarılı KOBİ Yarışması’nda yenilikçilik ödülüne, Doruk Otomasyon ve Yazılım San. Tic. A.Ş. layık görüldü.
İTO tarafından beş ayrı dalda başarılı performans gösteren küçük ve orta ölçekli işletmelerin takdir ve teşviki amacıyla bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ‘Başarılı KOBİ Yarışması’ ödül töreni, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 9 Şubat 2009 Pazartesi günü saat 14.00’da İstanbul Ticaret Odası Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Yenilikçilik dalında ödül almaya hak kazanan Doruk Otomasyon ve Yazılım AŞ. endüstride tümleşik otomasyon projeleri gerçekleştirme vizyonu ile dalında uzman, endüstri tecrübesine sahip mühendisler tarafından 1998 yılında kuruldu.

ÜRETİM YÖNETİM SİSTEM ALANINDA ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİP SANAYİNİN HİZMETİNE SUNUYOR
TÜBİTAK -TİDEB - TEYDEB Teknoloji İzleme ve Değerlendirme Başkanlığı Projeleri’nden 3 yıl üst üste destek alan, İnterpro Bilişim Ödülleri Donanım dalında da başarıları bulunan Doruk Otomasyon, kurulduğu günden bu yana ‘Üretim Yönetim Sistemleri’ alanında uluslararası patente sahip donanım ve yazılım çözümlerini Türkiye’de geliştirip sanayinin hizmetine sunuyor.
Türkiye’de tekstil, otomotiv ve yan sanayi, plastik sanayi, beyaz eşya ana ve yan sanayi, metal işleme, döküm sanayi gibi pek çok sektörden en seçkin sanayi firmalarına hizmet sunan Doruk Otomasyon, yurtdışında da sayılı rakiplerinden teknik, destek ve hizmet özellikleri bakımından üstün ürünleri ile dikkat çekici çalışmalar yapıyor.

PROVIEW ÇÖZÜMÜ 2 AYDA KENDİNİ GERİ ÖDÜYOR
Üretim makinalarına monte edilen KeyPDT operatör paneli ve veri toplama terminalleri ile üretim hareketlerini, çalışma durma durumlarını, birim üretim sürelerini ve arızaları dijital olarak takip edebilen; tüm bu bilgileri merkezdeki bir veri tabanına kaydederek makinaların çalışma durma ve üretim hareketlerinin merkezden dijital olarak izlenmesi, işletme ve makina bazında detaylı üretim planlama, verimlilik ve üretim raporları üretilmesi ile dikkat çeken ProVIEW çözümü, kurulduğu işletmede yaklaşık 2 ay gibi bir sürede kendini geri ödeyip, işletmelerde derhal en az % 10 verimlilik artışı sağlıyor.

NİŞ ÜRÜN KAZANDIRIYOR
Ödülü kazanmalarında, geliştirdikleri sistemlerin sanayiye faydalılık açısından bir devrim niteliğinde olmasının ve aynı zamanda ‘niş ürün’ denilen, yaygın tanınırlığı ve bilinirliği olmayan, yüksek teknolojik özellikli ürünler olmasının büyük pay sahibi olduğunu belirten Doruk Otomasyon Genel Müdürü; Kontrol ve Bilgisayar Yüksek Mühendisi Aylin Tülay Özden bu konuda dünyanın sayılı üreticilerinden biri olmayı hedeflediklerini belirtiyor. Geliştirdikleri operatör paneli ve veri toplama terminalleri ile üretim yönetim sistemi yazılımlarının yıllar boyu sanayide gördükleri ihtiyaç, müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarının dikkate alınması, bilişim teknolojisindeki imkanların sanayi uygulamalarında kullanılması ile titizlikle geliştirildiğini ve son dönemde gelişmelerin eskisine kıyasla daha büyük bir ivme ile devam ettiğini belirterek; “Mevcut bir uygulamanın taklidi olmayıp özgün olarak, ihtiyaca binaen geliştirilen bir ürün grubu olduğu için şu anda yurtdışında açıldığımızda da karşılaşmakta olduğumuz rakiplerimizden çok daha özgün ve çok daha üstün niteliklere sahip çözümler üretmiş olduğumuzu gururla tespit ediyoruz ” şeklinde değerlendiriyor.
Özden, kazanmalarında büyük emeği olan müşterilerinin payını da unutmayarak “Sistemlerimizin bu aşamaya ulaşmasında, son derece titiz çalışan ve dünyadaki pek çok üretim sisteminin özelliklerini sistemlerimize taşımamız konusunda bizlere ilham veren seçkin müşterilerimizin çok büyük payı var. Bu ödül, Doruk Otomasyon kadar ProVIEW sistemini kullanan tüm sanayi işletmelerimizindir” diyor.

http://www.haberortak.com

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2009, 13:59
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler