ABD`li Eaton Polimer Kauçuk`u satın aldı

ABD`Lİ EATON TÜRKİYE`DE

ABD`li Eaton Polimer Kauçuk`u satın aldı
Satınalma Zirvesi

Polimer Kauçuk San. A.Ş.  Volvo, Komatsu, Caterpillar, Putzmeister gibi iş makinesi üreticilerine, otomotiv sanayiine, inşaat ve tarım sektörlerine farklı tiplerde hortum üretiyor.

Çeşitli endüstriyel sektörlerde faaliyet gösteren ABD’li enerji üretim şirketi Eaton Corporation, hidrolik ve endüstriyel hortumlar üreticisi Polimer Kauçuk Sanayi ve Pazarlama A.Ş.’yi satın alma konusunda anlaşmaya vardı. Eaton Coporation, 24 Şubat 2012’de New York’ta finansal analistleriyle yaptığı yıllık toplantısında Polimer A.Ş. ile özel satış koşullarına tabi olarak anlaşma yapacağını duyurdu. Merkezi Çerkezköy’de bulunan Polimer A.Ş. nin inşaat, madencilik, tarım, petrol ve doğal gaz, imalat, yiyecek/ içecek ve kimya sektörlerinde kullanılan SEL markalı hortumları dünyanın çeşitli ülkelerinde satılıyor.

Anlaşma ile ilgili açıklamada bulunan Eaton İcra Kurulu Başkanı Alexander M. Cutler, “Polimer Kauçuk’un grubumuza katılmasıyla Eaton’ın hortum ürünleri portföyü önemli ölçüde genişleyecek. Bu satın alma aynı zamanda Eaton’ın global hortum üretiminin kapsama alanını da genişletecek ve müşteriye özel çözümlerle gelişmekte olan pazarlara daha iyi hizmet vermemizi sağlayacak. İşlemin, bu yılın ikinci çeyreği başlarında sonuçlanmasını bekliyoruz” dedi. 

Eaton’ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Hidrolik Grubu Başkanı Astrid Mozes ise; “Bu bölgedeki müşterilerimizin ve distribütörlerimizin büyük bir kısmı kendi sektörlerinde global liderler. Bu satın alma, ürün yelpazesinin genişlemesi yanında  bölgesel üretimimizi ve sıvı taşıma ihtiyaçlarını karşılama kapasitemizi de önemli ölçüde arttıracak. Anlaşma tamamlandıktan sonra tüm yeni müşterileri, distribütörleri, tedarikçileri ve çalışanları Eaton ailesine bekliyoruz” dedi.

 Polimer Kauçuk Sanayi ve Pazarlama A.Ş.

Çerkezköy OSB ve Avcılar’daki fabrikalarında hortum üretimi yapan Türk şirketi Polimer Kauçuk Sanayi Pazarlama A.Ş.’nin 2100 den fazla çalışanı bulunuyor. Polimer Kauçuk’un 2011 yılı satışları ise yaklaşık 335 milyon Amerikan Dolar civarında.

 Eaton Corporation

 100 yılı aşkın bir deneyimi ile 150’den fazla ülkede faaliyet gösteren ABD’li Eaton Corporation, elektrik, hidrolik ve mekanik güçleri etkin bir şekilde yönetmesi için enerji tasarruflu çözümler sunan ve enerji yönetim sistemleri üreten global bir şirket. 2011 yılında 16 milyar Amerikan dolarlık satış rakamına ulaşan firma, enerji kalitesi, dağıtımı ve kontrolüne yönelik elektrikli bileşenler ve sistemler kurma konusunda uzmanlaşmış. Endüstriyel ve mobil ekipmanlara yönelik hidrolik bileşenler, ticari ve askeri kullanıma yönelik uzay yakıtı, hidrolik, pnömatik sistemler ve performans, yakıt ekonomisi ve emniyete yönelik kamyon, otomotiv güç aktarımı sistemleri alanlarında faaliyet gösteren global teknoloji lideri Eaton’nın yaklaşık 73 bin çalışanı bulunuyor.


Otomasyon sektörü haberleri için -tıklayın-

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2012, 22:30
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler