Şevval Makina yatırıma ağırlık verecek

YATIRIMA AÐIRLIK VERECEKLER

Şevval Makina yatırıma ağırlık verecek
Satınalma Zirvesi

Şevval Makine Genel Müdürü Engin Boyacı, 2012’yi yatırım ve ciro konularında atılım yılı ilan ettiklerini belirterek, bu hedefe ulaşmak için üretim kapasitelerini artıracaklarını söyledi. Boyacı, 4 bin metrekarelik yeni bir tesis kuracaklarını ve yeni yatırımlar ile yıllık 2 Milyon dolar olan cirolarını 5 milyon dolar seviyesine çıkaracaklarının altını çizdi.

Firmalarının yaklaşık 55 yıldan bu yana kuruyemiş makinesi sektöründe üretim yaptığını anımsatan Boyacı, bu süreçte gelişen teknolojiye uyum sağladıklarını anlattı. Yakın gelecekte sektörün robotik üretim sistemine geçeceği tespitini yapan Boyacı, “Kullanıcıların hızla gelişen beklentileri, ürün ve hizmet geliştirmenin önemini bir kez daha artırdı. Bu amaçla yapılan her ürün firmaların imalatını hızla artırmalı. Firma olarak bu bilinçten hareketle üretimimizi şekillendiriyoruz” şeklinde konuştu.

Müşteri isteklerine bağlı olarak tasarımda yaptıklarını vurgulayan Boyacı, “Sektör, teknolojinin katkısıyla çok hızlı değişiyor ve artık müşteri ihtiyaçları en kısa zamanda, en az personelle en verimli makineleri ve ekipmanları arzuluyor. Bu nedenle yurtdışına makine satışının dışında anahtar teslim projelere de önem veriyoruz, yapmış olduğumuz üretimin yüzde 80’i proje eksenli; bu üretimin yüzde 60’ını ihraç ediyoruz. Şu anda Amerika, İsveç, Rusya ve Almanya başta olmak üzere 37 ülkeye ihracat yapmaktayız. Hedef pazar diye bir kavramımız yok dünyanın her yerine hizmet götürebiliyoruz.” dedi.

Boyacı, fındık, fıstık, çekirdek, tuzlu leblebi, badem, antepfıstığı, kabak çekirdeği, kaju gibi ürünlerin işlenmesinde kullanılabilecek makineler ürettiklerini belirterek, 2 Bin 500 metrekarelik kapalı alanda üretim gerçekleştirdiklerini ve 30 kişiye istihdam sağladıklarını sözlerine ekledi.

Tüm makina haberleri için -tıklayın-

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2012, 06:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler