Kanca El Aletleri İMMİB tarafından ödüllendirildi

İMMİB, KANCA`YI ÖDÜLLENDİRDİ

Kanca El Aletleri İMMİB tarafından ödüllendirildi

 

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) bünyesinde yer alan ve 2009 yılının en yüksek ihracatını gerçekleştiren firmalar, Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da düzenlenen görkemli ödül töreninde buluştu. 39 farklı kategoride Türkiye’nin önde gelen firmalarının ödüllendirildiği törende, Türkiye’deki ilk el aletleri üreticilerinden biri olan Kanca El Aletleri A.Ş. de, Demir Çelik Eşya İhracatı kategorisinde en yüksek ihracat rakamlarına ulaşan 3. kuruluş olarak, İhracatın Yıldızları arasındaki yerini aldı.

DÜNYA GENELİNDE KAYDA GEÇMESİ GEREKEN BAŞARI...
İhracatın Yıldızları ödül törenine; Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin ve İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Başkanı Serdar Koçtürk’ün yanı sıra ihracatçı birlikleri ve firma temsilcileri katıldı. Devlet Bakanı Zafer Çağlayan törende yaptığı konuşmada bu ödüllerin, özellikle 2009 yılında yaşanan kriz ve buna bağlı yaşanan daralma sebebiyle daha da büyük anlam kazandığının altını çizdi. Dünya genelinde ihracatın %28 oranında daralarak 16 trilyon dolar’dan 11 trilyon dolara gerilediğini, buna karşılık Türk üretici firmalarının ihracat rakamlarının, AB ülkelerindeki küçülmenin yaşattığı düşüş dışında etkilenmediğini de belirten Çağlayan, bunun dünya genelinde kayda geçmesi gereken bir başarı olduğunu vurguladı.

Kanca A.Ş. Satış Müdürü Sait Demirel, Kanca’nın 1990 yılından bu yana yoğun ihracat faaliyetleri yürüttüğünü, Avrupa’da satılan 3 mengeneden birinin Kanca’da üretilir hale geldiğini belirterek, bu ödülün de bu çabanın haklı göstergesi olduğunu söyledi. İlerleyen yıllar için hedeflerinin kendi sektörlerinde 1.lik olduğunu da sözlerine ekledi.

Tüm makina sektörü haberleri için -tıklayın-

Son dakika haberleri için -tıklayın-

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2010, 08:00
YORUM EKLE
Dergiler
Partnerler