Dev projenin tercihi oldu

Dev projenin tercihi oldu

Dev projenin tercihi oldu
Satınalma Zirvesi

Başakşehir İlçesi,Kayaşehir Bölgesi Tem Otoyolu-Eski Edirne Asfalt Arası Yol Kavşak Uygulamaprojesine Pelit’in Peliwood Ahşap Kirişli Perde Kolon Kalıbı ve Tırmanır Sistemiile çözüm sunuldu.

 

İşin Adı: Başakşehir İlçesi, Kayaşehir Bölgesi TemOtoyolu-Eski Edirne Asfalt Arası Yol Kavşak Uygulama Projesi

Yeri: Kayaşehir, İstanbul

İşveren : İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Yüklenici: Makyol-Eze Ortaklığı

Alt Yüklenici: MİMARK TASARIM PROJE LTD. ŞTİ.

Genel Koordinatör: Berk Osman KULA

 

 

Şantiye Sorumlusu: Namık GAZİOĞLU

Kullanılan Kalıp Sistemi : PELIWOOD AHŞAP KİRİŞLİ PERDEKOLON KALIBI VE TIRMANIR SİSTEM

 

PROJE İLE İLGİLİBİLGİLER:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Başakşehir veKayaşehir bölgelerinin 3.köprü yolları ile bağlanması için planlanan toplamda 4adet viyadük ve 3 adet alt geçidin yapım işlerini MimarkTasarım Proje Ltd. üstlenmiştir.4 adet viyadüğün toplam uzunlukları 1250 metredir ve her bir viyadük ayağı 3adet kolon ve 1 adet başlık kirişinden oluşmaktadır.

 

Viyadüklerdeki kolonların beton döküm yükseklikleri 4,5metredir ve bu projemizde taşıma kapasiteleri ve güvenilirliği açısından PeliwoodTırmanır Kolon ve Perde Kalıp Sistemleri tercih edilmiştir.

 

PELİT PERDE KOLON KALIBI VE TIRMANIR SİSTEM:

PELİWOOD Ahşap Kirişli Kalıp Sistemi, endüstriyelyapılar, altyapı inşaatları, konut inşaatları ve istinat perdeleri gibi genişbir alanda perde ve kolon kalıbı olarak kullanılır.

PELİWOODSİSTEM, Plywood, H20 ahşap kiriş ve çelik kuşak olmak üzere 3 ana elemanınbirleşiminden oluşturulur.

Projebaşlangıcında hazırlanan panolar, proje sonuna dek demonte edilmeksizin vinçile taşınan bilen bir sistem olan PELİWOOD SİSTEM farklı projelere göreuyarlanabilen esnek bir sistemdir.

 

PELİWOODSİSTEM TIRMANIR KALIP Beton dökümlerinde bir seferde dökülmesi mümkün olmayanyapılarda kullanılır. Viyadük ayaklarında, kör cephe perde ve kolonlarda dışcephede endüstriyel kalıbı askıda tutmak için kullanılır. Ayrıca tırmanırkonsollar iş güvenliği açısında işçinin daha güvenli bir şekilde çalışmasınaolanak sağlar.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2016, 08:04
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler