Urfalı işadamına iş Nobel`i!

İŞ NOBELİ URFA`YA GİTTİ!

Urfalı işadamına iş Nobel`i!
Satınalma Zirvesi

Merkezi Ankara’da bulunan ve Dünya’nın dört bir yanında, alış-veriş merkezi, arıtma tesisi, içme suyu depoları, ticari projelendirme ve inşaatlar yükselten Urfalı HESA iş dünyasının Nobel’ini alacak.

İŞ DÜNYASI’NIN EN PRESTİJLİ ÖDÜLÜ

Şanlıurfalı Necdet Sakar tarafından kurulan ve 2003 yılından bu yana Afganistan’da Alman askeri birliklerine tesis inşa eden HESA İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi 30 Nisan’da Frankfurt’ta düzenlenecek törenle  iş dünyasının altın küre ödülü sayılan, “Uluslararası Kalite Ödülü” alacak.

SEKTÖRÜN ÖRNEK ALINAN FİRMASI


Business Initiative Directions (BID) tarafından Paris, Londra, Madrid, Cenevre, Frankfurt ve New York’ta yapılan toplantılarda, 116 ülkeden şirket liderlerinin bir araya gelerek sundukları önerilerin sonucunda, ‘IAE’ için aday gösterilen HESA Şirketi, kalite, liderlik, yaratıcılık ve teknolojiye verdiği önem ile faaliyet gösterdiği sektörlerde rol model olma özelliklerinden dolayı ödül almaya hak kazandı.

ALDIÐI TÜM  İŞLERİ ZAMANINDA BİTİRDİ


Şirket, Alman Hükümeti’ne ait Afganistan’ın Kundus ve Taluqan kentlerinde yaptırdığı 13.3 milyon Euro’luk dev askeri ve sosyal tesisleri 2009’da inşasına başladıktan sonra 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamladı. Bunun yanı sıra yine Alman Ordusu için 5 milyon Euro’luk 1000 kişi kapasiteli askeri barınak zamanında teslim edildi. Ayrıca kalfa, demirci, elektrikçi, mekanisyen, elektronikçi gibi onlarca alanda Afgan gençlerine eğitim verilerek iş yaşamına ve ekonomiye geri dönüş sağlandı.

SAVAŞIN ORTASINDA AZİMLE ÇALIŞMA BAŞARI GETİRDİ

Necdet Sakar, Afganistan’da geçen 7 yılı aşkın süre boyunca yüzlerce TIR’ın lastiği bile patlamadan yerine sapa sağlam ulaştığını söyledi. Afganistan’da bulunan inşaat ofisini bir nevi sığınak olarak yaptırdıklarını aktaran  Necdet Sakar, “Bu süre zarfında bir kişinin bile burnu kanamadı” dedi.

“AFGANLARIN KÜLTÜRÜNE SAYGI DUYULDU”


Yaptırdıkları askeri tesislerde aynı anda 3 bin Alman askerinin yemek yiyebildiğini belirten Sakar, “Bizler bütün bu çalışmaları Afgan halkının sevgisini kazanarak yapmayı başardık. Bizlere silah doğrultanları bile zamanla eğiterek hem kendisine hem de toplumuna yaralı hale getirdik.  İlk başlarda giymeleri için verdiğimiz pantolonları ve gömlekleri giymekte sıkıntı çeken Afganlar daha sonra onların kültürüne yakın iş elbiselerini severek giymeye başladı. Tabi bu da bizim onarla karşı olan iyi niyetimizi açığa çıkardı. Karşılıklı şüpheler zamanla sevgi ve dostluğa dönüştü” dedi.
Yıllar içerisinde çok sayıda başarı kazandıklarını belirten 49 yaşındaki iş adamı Necdet Sakar, Şanlıurfa’yı bir an için bile olsa unutmadığını söylüyor.

Tüm inşaat haberleri için -tıklayın-

Son dakika haberleri için -tıklayın-

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2012, 11:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler