İSTON ihracatta hedeflerini büyüttü

İSTON İHRACATTA HEDEF BÜYÜTTÜ

İSTON ihracatta hedeflerini büyüttü
Satınalma Zirvesi

İSTON`dan yapılan açıklamada, tamamı yaklaşık 2 milyon 500 bin liralık projenin 500 bin liralık ilk kısmının tamamlandığı duyuruldu.
Libya`ya ihraç edilen kumlamalı bazalt kaplamalı parke taşlarının Türkiye`de sadece İSTON tarafından üretildiği vurgulanan açıklamada, Avrupa standartlarında üretim ve tasarım özelliklerine sahip parke taşlarının kalite kontrollerinin uluslararası akreditasyona sahip olan İSTON laboratuvarlarında gerçekleştirildiği kaydedildi.
İSTON Genel Müdürü Kadir Serdar Taflan, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, tasarım ve Ar-Ge çalışmaları sonucunda sürekli geliştirilen ürünlerin dünyanın birçok kentinde tercih edildiğine işaret ederek, hacim olarak çok ağır olmasının ihracat üzerinde yaratmış olduğu zorluğa rağmen ürünlerini deniz aşırı ülkelere gönderdiklerini bildirdi.
Genel Müdür Kadir Serdar Taflan, şunları kaydetti:
``Geçmiş dönemde Bulgaristan, Yunanistan, Rusya, İtalya, Romanya, Türkmenistan, Irak, Umman, Yemen, Sudan, Nijerya, Dubai gibi birçok ülkeye yapmış olduğumuz ihracat faaliyetlerimize 2009`da 5 milyon liralık hedefle devam ediyoruz. Bulgaristan, Türkmenistan, Irak, İran ve Dubai ile yürüyen ticari ilişkilerimiz neticesinde kent mobilyası, parke taşları ve endüstriyel yapılarımızla İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSTON markasını dünya kentelerine ulaştıracağız.`` 
     
        
 
http://www.haberortak.com/

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2009, 04:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler