Dünya Türk mermerini sevdi

DÜNYA TÜRK MERMERİNİ SEVDİ

Dünya Türk mermerini sevdi
Satınalma Zirvesi

2007 yılında mermer sektörüne giriş yapan Davut İnşaat Sanayi A.Ş. iki yıl sonra Nardüzü’nde açtığı fabrikayla ürettiği siyah mermeri dünya pazarlarına sunmaya başladı. Bugüne kadar katıldığı sayısız ulusal ve uluslararası fuarlara katılan firma, dünyada çok az rastlanan siyah mermeri, sisli kahve ve emperador  mermerini tanıtarak önemli bir aşama kaydetti.

Alper Davut, daha önce hedefledikleri pazarlarda söz sahibi olmaya başladıklarını ifade ederek “Ortadoğu ve Uzakdoğu pazarlarında iyiden iyiye ağırlığımızı koyduk. Her katıldığımız fuar, bize ayrı bir pazar kapısı açtı. Mermerle tanınan ülkelerde bile İskenderun Mermerinin adı anılmaya başlanırken kullanımı da gerçekleşti.” dedi.

Davut, “İstanbul 4. Levent de geçen yıl açtığımız showroomumuzda büyük ilgi ve beğeni toplamakta. Buradan da mimar ve proje koordinatörlerine anında daha iyi hizmet verebilmekte ve taşımızı yerinde görebilmektedirler” diye konuştu.

MERMERİMİZ DENİZ AŞIRI ÜLKELERDE

Alper Davut, Avrupa, Asya, Amerika’daki en prestijli mekânlarda İskenderun’un mermerinin kullanıldığına vurgu yaparak şöyle konuştu:

“Dünyada son yıllarda doğal taşa gösterilen ilgi siyah mermerimizle birlikte hızla artamaya başladı. Fuarlarda sergilediğimiz Alexandrette Black, Bruno Perla ve Oro Venato  adlı mermerlerimiz, büyük ilgi görüyor. Mermercilikte söz sahibi olan üreticiler bile hayranlıkla ürünlerimizi incelediklerine şahit oluyoruz. Şu anda sadece ülkemizin değil, Avrupa, Asya ve Amerika’daki prestijli mekanlarda bizim mermerler kullanılıyor. Bu da bize ayrı bir gurur veriyor. Şu anda yaklaşık üç kıtada 30 ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu ihracatımız bölge ekonomisine de olumlu katkı sağlıyor.” İstanbulda en güzide otel ve rezidans projelerinde İskenderun mermerini görmek bizi yaptığımız işten zevk duymamıza neden oluyor ve daha motive olarak yolumuza devam ediyoruz.

ÜRETİMİ ARTTIRIYORUZ

Pazarın gelişmesiyle birlikte artan talebe orantılı olarak üretim kapasitesini de arttırdıklarını ifade eden Davut “Daha önce ayda bin ton üretim kapasitesiyle başlayan ocağımız şimdi kapasitesini yüzde yüz arttırarak iki bin tona yükseltti. Ocakta artan üretim, fabrikamızı da tetikledi. Daha önce yıllık yüz bin m2 plaka hattı olan üretimimizi de 200 bin m2’ye çıkarttık. Son teknoloji ile yaptığımız üretim, rağbeti daha da arttırıyor.

Pazarlama ve tanıtımda teknolojiden de azami derecede yararlanmaya çalıştıklarını kaydeden Alper Davut “Şu ana kadar hiçbir fuarı kaçırmadık ve bundan sonra da iştirak etmeye özen göstereceğiz. Ürünümüzü sadece fuarlarda tanıtarak yetinmiyoruz. Fabrikamızda kurduğumuz kamera sistemiyle internet aracılığıyla üretimin nasıl yapıldığını canlı olarak izlettiriyoruz. Bu uygulama pazarımızın gelişmesinde büyük rol oynadı diyebilirim” diye konuştu.

DÜNYA MARKASI OLMAK İSTİYORUZ

Davut, bundan sonraki hedeflerinin dünya devi firmaların yer aldığı sektörde markalaşmak olduğunu açıklayarak şöyle devam etti:

Dünyada bilinen ilk 3 siyahtan biri olduk şuanda ve İspanyolların dünyaca tanınan Nero Marquina siyah mermerlerine rakip olarak çıktığımız bu yolda geçen haftalarda da İspanyaya ilk ihracatımızı yaparak kendi ülkelerinde dünyaca tanınan mermerlerine rakip olduk buda bize ayrı bir gurur verdi!

“Dünya pazarına girmek her ne kadar zor olsa da kalıcı olmak daha da zordur. Biz şimdi pazara giriş yaptık. Bundan sonra da daha önceki prensibimiz olan kaliteli üretim ve kaliteli hizmet anlayışını koruyarak ilerleyişimizi sürdürmek istiyoruz. Bunun için de Davut Marble ismini bir dünya markası yapmak için gereken tüm çalışmaları yapıyoruz. Bu hedefi gerçekleştirmek için de hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyoruz.”

Tüm inşaat haberleri için -tıklayın-

Son dakika haberleri için -tıklayın-


 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2012, 17:20
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler