banner571
x

Çelik konstrüksiyon ile inşa etme sanatı…

Türkiye’de 5 bin metrekarelik fabrika alanlarında; aylık 500 ton üretim kapasitesiyle güvenli çelik konstrüksiyon yapılarını yüksek mühendislik teknolojileri ile ürettiklerini belirten CZS YAPI ÇELİK firma sahibi Abdülselam İpek, yaptıkları işi bir araya getirme sanatı olarak adlandırıyor.

Çelik konstrüksiyon ile inşa etme sanatı…
Endüstrideara

Kısaca sizi tanıyabilir miyiz? 

1976 yılında Diyarbakır’da doğdum. Sekiz çocuklu bir aileden gelmekteyim. Ağabeyimin bu işi yapması sebebiyle; yedi yaşından beri çelik hep hayatımda var olan bir işti. 1997 yılında İstanbul’a geldik ve bir çok iş yerinde hem imalat hem de montaj olarak uzay çatılar ve bir çok çelik konstrüksiyon işleri yaptık. İçim de hep bir girişim ruhu vardı. Fabrika kurma hayali ile kendi fabrikamı kurdum. İlk günkü heyecanım ile fabrikalar ve bir çok çelik kontruksiyonlar inşa etmekteyiz. 

CZS Yapı’nın kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Çelik konstrüksiyon imalatının en büyük üreticilerinden biri olarak; Türkiye’de 5.000 metrekarelik fabrika alanımızda; aylık 500 ton üretim kapasitesiyle güvenli çelik konstrüksiyon yapılarını yüksek mühendislik teknolojileri ile üretim yapmaktayız. Kuruluşumuzdan beri parçaları bir araya getirmekteyiz. Bir araya getirme ve güçlü ve dayanıklı çelik yapılar ile inşa etme sanatı. Bu bizim için; sanattır. Bir araya getirme sanatı olarak adlandırıyoruz. 

Vermiş olduğunuz hizmetler nelerdir?

Binalar için çelik yapılar; sivil iş, havaalanı binaları, stadyumlar, dolum istasyonları, eğlence yapıları, alışveriş merkezleri ve cami, sanayi tesisleri; enerji, petrokimya, metalurji, telekomünikasyon, yol inşaatı gibi bölümlerin ve kamu hizmetlerinin inşası, kuleler (boru kuleleri dahil), köprüler: viyadükler, yaya köprüler, vinçler, merdivenler, kapılar, korkuluklar , diğer tüm çelik kontrüksiyonlar üretmekteyiz. 

Kovid-19 salgını işleriniz nasıl etkiledi? 2020 yılı hedeflerinizde nasıl bir sapma olacak? 

Kovid-19 salgınında; üretime kurallı ve güvenli bir şekilde devam ediyoruz. Hem Türkiye hem de dünya pazarında üretimlerimiz devam etmektedir. 

İhracatınız hakkında bilgi verir misiniz? 

Arap ülkeleri ve Avrupa olmak üzere ihracat yapmaktayız. 
 
CZS Yapı firmasının başarı hikayesi; Çelik, köprüler, tek katlı endüstriyel binalar ve konutlar gibi büyük yapıların inşası için en çok tercih edilen metaldir. Çelik, oldukça dayanıklı bir metaldir. Önemli miktarda harici basınca dayanabilir. Bu nedenle, çelik yapılar depreme dayanıklı olduğundan dolayı çok tercih edilmektedir. İnşaat süreci, çelik yapılarda, montajı kolay olduğu için daha hızlıdır. Bu yüzden müşterilere teslim etme süresi azalmaktadır. Bu, daha hızlı proje tamamlanmasına katkıda bulunur. İyi bir hurda değerine sahip olmak, yapısal çeliği, neredeyse hiç hurda değeri olmayan iyi bir seçenek haline getirir. Çelik yapılar kolayca üretilebilir ve seri üretilebilir. Kolaylıkla monte edilebilmeleri, demonte edilebilmeleri ve değiştirilebilmeleri için çok yönlüdürler. Çelik yapılar, kolayca geri dönüştürülebildikleri için çevre dostu bir seçenektir. Bu, atık yönetiminde para biriktirdiğiniz anlamına gelir. Ayrıca kolayca taşınabilmektedir. Çelik yapı konstrüksiyonu güvenli bir seçenektir, inşaatta çelik yapıların kullanımında sağlık tehlikesi yoktur. Bu yüzden; hem Türkiye hem de yurtdışı pazarında tercih edilmekteyiz. 


Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2020, 17:14
YORUM EKLE

Endüstri 4.0

Yapı Fuarı

Dergiler
Partnerler