banner772
x

Banyo ve Mutfakta 2018 Tasarım Trendleri

Kağıthane’de bulunan Graniser Seramiğin konsept mağazası Seramikhane’de Banyo ve mutfakta 2018 tasarım trendleri masaya yatırıldı. Sektörün en güçlüleri arasında yer alan Graniser Seramik, geliştirdiği kaliteli, şık ve özgün tasarımlarıyla dikkat çekiyor. 2018 yılında da geniş ürün yelpazesiyle trend olan desen, renk ve farklı yapıdaki tasarımlarıyla da Türk seramiğini dünyada temsil edecek.

Banyo ve Mutfakta 2018 Tasarım Trendleri
Endüstrideara

20 yılı aşkın süredir kalite odaklı tasarımlar geliştiren Graniser Seramiğin, Kağıthane’deki 640 ’lik konsept mağazası Seramikhane, iç mekân dekorasyonunda odak noktası olmaya devam ediyor. Yeni açılan konsept mağazası Seramikhane, stil köşeleri, geniş ürün gamı, özgün dizaynı ve ferah yapısı ile öne çıkıyor. Mağaza, ulaşım kolaylığı ve merkeze yakınlığı ile de müşterilerine avantaj sağlıyor. Graniser Seramik Pazarlama Müdürü Adnan Yıldız, Marka ve Kurumsal İletişim müdürü Ş. Melek Erol ve Seramikhane Firma Sahibi Necmettin Taştan ile Enes Taştan ev sahipliğinde basın buluşması gerçekleştirildi. Buluşmada yeni konsept mağazanın özellikleri ile seramikte 2018 trendleri masaya yatırıldı.

Graniser Seramik Pazarlama Müdürü Adnan Yıldız, seramik sektöründe ebat ve yapıların desen ve renkler gibi yeniliğe uğradığının belirterek 2018 trendlerinden bahsetti. Yıldız, “Yeni geliştirdiğimiz Ar-Ge merkezimizin yanı sıra tasarım ve üretim altyapımız ile dünyada tasarımın ana vatanı sayılan italya ile rekabet edebilecek konumdayız. Bünyemizdeki deneyimli tasarım ekibimiz ve İtalya’daki tasarım ofisleri ile iş birliği içerisindeyiz. Ebatlarda olduğu kadar desen ve renklerde de trendleri takip ederek üretimlerimizi şekillendiriyoruz. 2018 yılında bireysel kullanım alanlarında küçük ebatlar tercih edilse de endüstriyel alanda büyük ebatlar revaçta olacak. Doğanın dekorasyona verdiği ilhamın modası hiçbir zaman geçmeyecektir. Mermer, ahşap desenli karolar ve sement bu yılda yine çok tercih edilecek. Ayrıca dökme mozaik desenli karolar da yine retro şeklinde mekanlarımızda yerini alacak. 2018 yılında zeminler de hareketleniyor. Doğal taş fon üzerine canlı renkli geometrik desenler ile yapılan kombinler uygulanacak. Aynı zamanda 2018 yılında yapı olarak zorlu hava koşullarına dayanıklı, kolay uygulanıp gerektiğinde söküp takılabilen, yükseltilmiş zemin döşemelerinde de kullanılabilen, fonksiyonel ve yenilikçi 20mm’lik ürünler yine yaşam alanlarında bizlerle beraber olacaklar” dedi.

SERAMİK, ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE DIŞ CEPHE KAPLAMALARINDA DA ÖN PLANA ÇIKACAK

Graniser Seramik 2018 yılında cephe kaplamalarında da seramik kullanımın artacağını öngörüyor. Bu sebepten ötürü bu alanda da çalışmalar tamamlanmış ve 60x120 ebatlarında özel seriler geliştirilmiş.

Ayrıca tüm bahçeler, parklar, teraslar, havuz kenarları, kumsallar, otomobil garajları, mağazalar ve fabrika zeminleri için özel olarak tasarlanan 20mm’lik 60x60 ebat Bomonti, Kendall ve Duncan serileri Graniser Seramik ürün gamına eklendi. Bu seriler özellikle ürünlerin sağlıklı, uzun ömürlü, estetik ve doğayla bütünleşmiş dış mekân uygulamaları için tasarlandı.

27 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında CNR Expo’da gerçekleşecek Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda boy gösterecek olan Graniser Seramik sektörde trendleri belirleyecek yeni serilerini de ilk kez lanse edecek.

AR-GE MERKEZİ İLE İNOVATİF VE KATMA DEĞERLİ ÜRÜN GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI HIZLANACAK

Graniser Seramik Manisa Akhisar’daki fabrikasında üretim altyapısı ile yaklaşık 5 bin çeşit farklı ebat ve tasarımlarda tek ve çift pişirim duvar karoları ile sırlı granit ve bordür üretiyor. Böylelikle her geçen gün ürün gamını sürekli geliştiriyor. Graniser Seramik Hizmet noktasında mükemmelliği amaçlayarak ileri teknoloji ve estetiği buluşturan tasarımlara imza atıyor. Bu anlamda Türkiye’de 100’e ulaşan satış noktasının yanı sıra yurtdışında da isminden söz ettiriyor. Öyle ki bugün Amerika’dan İsrail’e, İtalya’dan Yunanistan’a 60 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Tüm bunların sonucunda dünya pazarında elde ettiği tecrübe ile global beğenilerin şekillenmesinde öncü firma konuma ulaşmıştır. Hayata geçirdiği ileri teknoloji Ar-Ge merkezi ile de Türk seramiğini tüm dünyada hak ettiği düzeye ulaştıracaktır. Günümüzde küreselleşme olgusu giderek daha yoğun hissediliyor bundan dolayı işletmelerin zorlayıcı rekabet ortamında sürekli değişim ve yenilenme ekseninde konumlanması gerekiyor. Bu düşünce ile hareket eden marka 25 kişilik Ar-Ge ekibiyle inovatif ve katma değerli ürün geliştirmeye yönelik çalışmalara imza atıyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 17:09
YORUM EKLE

İzomak

Rocker

Dergiler
Partnerler