30'uncu Yılına Özel Yatırım

30’uncu Yılına Özel Yatırım

30'uncu Yılına Özel Yatırım
Satınalma Zirvesi

Otomotiv veendüstri için küresel çapta lider bir tedarikçi konumunda olan Schaeffler,açılışını gerçekleştirdiği Eğitim Merkezi ile müşterilerinin rekabet gücünekatkıda bulunmaya devam ediyor.

 

Avrupa'nınen büyük şirketlerinden biri olan Schaeffler, bu yıl Türkiye'de 30’uncu yılınıkutlarken, sektöre bir “Eğitim Merkezi” kazandırdı. Otomotiv ve endüstride pekçok alandaki ürünleriyle hayatın içinde olan Schaeffler, bilgi birikimini bumerkezle iş ortaklarına aktarıyor.

 

EĞİTİM MERKEZİNDE ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Schaeffler Eğitim Programları ile uzman eğitmenler hem meslek okuluöğrencilerine çalışma hayatında ihtiyaç duyacağı teorik eğitimler vererekülkenin geleceğine yatırım yapmayı, hem de bayilerin satış ekiplerineürünlerini pazara daha iyi sunabilmeleri için Schaeffler’in yeniteknolojilerini püf noktalarıyla aktarmayı hedefliyor. Firma Mayıs ve Temmuzayı içerisinde 250’si meslek lisesi öğrencisi olan yaklaşık 400 kişiye eğitimverdi. Seminer salonu, sosyal alan, uygulama alanı, toplantı odaları, açıkofis, depo ve garanti parçaları test alanının bulunduğu merkez toplam dörtkatlı olup yaklaşık 800 m2 kullanım alanına sahip. Schaeffler EğitimMerkezi’nde yerli ve yabancı uzmanlar tarafından doğru montaj bilgisi, arızateşhisi ve en uygun çözümlerin seçimi uygulamalı olarak gösterilerek pratikeğitimlerin karşılıklı diyalogla verilmesi sağlanıyor. Schaeffler Türkiye GenelMüdürü Onur Karahan resmi açılışta yaptığı konuşmada; “Teknolojik uzmanlığımızıiş ortaklarımıza daha yakın iş birliği içerisinde daha hızlı aktarabilmek,onları da gelişimin bir parçası haline getirebilmek için Schaeffler EğitimMerkezi’ni kurduk. Bu merkezde hem müşterilerimizin rekabet gücüne katkıdabulunacağız, hem de ülkemiz için yetkin iş gücünün yetişmesi konusunda sektöreolan sorumluluğumuzu yerine getireceğiz” demişti. Schaeffler AutomotiveAftermarket Ürün ve Pazarlama’dan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Dr. RobertFelger de konuşmasında Schaeffler’ın teknik üstünlüğüne dikkat çekerek; “Sistemve kompenenti iyi bilmek aftermarket sektöründe bize üstünlük kazandırıyor.Hedefimiz Türkiye’de ilk tercih edilen marka olmak” demişti. Dr. Felger, ayrıca2017 yılında tamirhanelere destek vermek amacıyla hayata geçirilecek olanTürkçe REPXPERT online destek portalının da müjdesini verdi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 12:31
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler