Trafo sektöründe 30 milyon dolar yatırım

DÜNYADA EN BÜYÜK İKİNCİ ÜRETİCİ

Trafo sektöründe 30 milyon dolar yatırım
Satınalma Zirvesi

Dünyada trafo sektörünün en büyük ikinci üreticisi olan Baysan, hedef büyüterek bir kaç yıl içinde sektör lideri olmayı planlıyor.
Türkiye`nin trafo sektörününde en eski ve öncü kurumu olan Baysan Trafo, İzmit`te önemli bir yatırıma imza atarak, krize rağmen 30 milyon dolarlık bir fabrika kurdu. Dünyada trafo sektörünün en büyük ikinci üreticisi olan Baysan, hedef büyüterek bir kaç yıl içinde sektör lideri olmayı planlıyor.
Mart ayı sonunda hizmete açılacak olan ve 30 milyon dolara malolan fabrika ile yeni iş imkanları yaratacaklarını söyleyen Baysan Trafo Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Baydar, “Hiç personel çıkarmadan 250 kişiyi daha işe alacağız. Sektörde dünya ikincisiyiz. Yeni tesisimiz ile ihracat kapasitemizi yüzde 60`tan yüzde 80`e çıkarmış olacağız. Bundan sonraki hedefimiz yatırımlara devam ederek ürün ve tesis kalitemiz ile pazar lideri olmak. Brezilya`dan Çin`e kadar toplam 30 ülkeye, yılda 20 milyon dolarlık ihracat yapıyoruz. Özellikle Fransa, Almanya ve Hollanda`dan yoğun talep var” dedi.

8 KİŞİYLE BAŞLADILAR

1990 yılında İzmit`te 140 metrekarelik bir atölyede toplam 8 çalışanı olan bir şirket olarak kurulan Baysan Trafo`nun, 20 yılda 300 çalışana ve 11 bin metrekarelik kapalı üretim tesisine sahip büyük bir şirkete dönüştüğünü anlatan Baydar, yeni yatırım ile birlikte toplam 25 bin metrekarelik alanda faaliyet göstereceklerini kaydetti. Çalışan sayısı da 550`ye çıkacağını vurgulayan Baydar, şu anda Türkiye`deki transformatör, radyatör, dalga duvar, dalga duvarlı kazan ve güç transformatörleri kazanları üretiminde sektör lideri olduklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2009, 09:00
YORUM EKLE

Solaredge

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler