Klemsan reaktif güç kontrol rölesi: REMO-Q

Klemsan reaktif güç kontrol rölesi: REMO-Q

 

Saha uygulamalarındaki avantajları:
• Bağlantıları ve kademe güçlerini otomatik öğrenebilme ve öğrendiği değerleri kullanıcıya gösterebilme özelliğine sahiptir.
• Dinamik kademe izleme yöntemi ile sistem içerisindeki kademe (kondansatör) güçlerini sürekli izler. Bu sayede kondansatör güçlerini doğru ve hassas olarak kompanzasyona dâhil eder. Ayrıca bozuk kademeleri belirleyerek, kullanıcıya bilgi verir.
• Kompanzasyon için çok kritik olan ‘Ck’ değerini otomatik olarak hesaplar. ‘Ck’ değerini hesaplarken sistemdeki kondansatör güçlerinin aşınmalarını ve değişimlerini göz önüne alır. Bu sayede daha hassas ve daha doğru bir kompanzasyona olanak tanır.
• REMO-Q, 1 faz ve 3 faz kompanzasyon yapmaktadır. Her faza ait akım trafosundan bilgileri ayrı alarak ölçtüğü için; sistemden okunan değerlerin daha güvenilir ve doğru olmasını sağlar. Bu özelliği sayesinde sistemdeki kompanzasyonun; daha hassas bir şekilde yapılmasına olanak tanır.
• REMO-Q; sistemden okumuş olduğu her faza ait anlık ve ortalama değerleri fonksiyonel olarak ürün içerisinde gösterebildiği için, ayrıca Enerji Analizörüne ihtiyaç duyulmaz. Sistem içerisindeki bu değerleri saatlik, günlük, aylık ortalamalar olarak flash belleğinde 1 yıl süreyle saklayabilmektedir.
• Ön panelde bulunan 160 x 240 grafik LCD ekran ve 6 adet tuş ile konfigürasyon ve değer izleme gibi tüm işlemler kolaylıkla yapılabilir.
• Sayaç ilk değerleri girilerek; sayaç takibine olanak tanır.
• RS485 opsiyonu sayesinde, Scada sistemlerine kolay bir şekilde veri transferine olanak tanır.
• Kullanıcı sistemlerine ait tüm ölçümleri, arşiv verilerini, alarm ve olayları çok kullanıcılı WEB ortamına taşıyarak, kompanzasyona ait tüm bilgileri uzaktan izleyebilmeye olanak tanır.
• Uzaktan erişim ile konfigürasyon yükleme ve yüklenen konfigürasyonu izleme sayesinde teknik servis hizmetlerini asgariye indirmektir.

HABERİN DEVAMI İÇİN AŞAÐIDAKİ LİNKLERİ TIKLAYINIZ:

Röle seçimi yapılırken dikkat edilecek faktörler

Koruma rölelerinin bakımında dikkat edilecek hususlar

VAMP koruma rölelerinde ark koruması da sunan tek markadır

RK-2 kablosuz uzaktan açma-kapama ünitesi

FLI30I / FLI30I-RMU arıza gösterge düzeneği

CRP-GOLD serisi reaktif güç kontrol röleleri

Manuel koruma testlerine yeni yaklaşımlar

Geniş stok seviyesi ve çeşitlilik bizi öne çıkarıyor

Klemsan reaktif güç kontrol rölesi: REMO-Q

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2010, 16:47
YORUM EKLE

Solaredge

Solaredge

Dergiler
Partnerler