Sıfır Emisyonlu İlk Trende Canray Ulaşım İmzası

Alstom ile iş birliklerine her geçen gün bir yenisini ekleyen Canray Ulaşım, son olarak Alstom tarafından geliştirilen dünyanın hidrojen ile çalışan sıfır emisyonlu ilk treninin tedarikçisi oldu.

Sıfır Emisyonlu İlk Trende Canray Ulaşım İmzası
Enerji Zirvesi

Alstom, Canray Ulaşım ile iş birliği sağlayarak dünyanın hidrojen ile çalışan sıfır emisyonlu ilk trenine de imzasını atmaya hazırlanıyor. Coradia i-LINTplatformu, Alstom’un Almanya’da bulunan Salzgitter üretim alanında geliştirildi. Sıfır emisyon ile çalışan tren, tüm validasyon testlerinden başarıyla geçerek onaylandı.

İLK SİPARİŞLER ALINDI

İlk siparişleri alınan tren platformunda Canray, tavan modülleri, yolcu bagaj rafları ve yan duvarlar başta olmak üzere iç giydirme grubunun tedarikçisi olarak yerini aldı. Konu ile ilgili açıklama yapan Canray Ulaşım Genel Müdürü Ramazan Uçar, “Temiz ulaşımın temel ilke olduğu bu dönemde, sıfır emisyon ile çalışan bu platformda yer almak bizler için gurur kaynağı. Sektörün inovasyon lideri ile böyle yenilikçi bir projede iş birliği yapmak geleceği metali alüminyum ile üretim yapan Yeşilova Holding grubu için de heyecan kaynağı” diye konuştu.
Coradia i-Lint olarak adlandırılan tren, hidrojenden güç alıyor ve çalışırken sadece su buharı yayıyor. Trenin tavanında konumlandırılan bir hidrojen yakıt deposu, büyük lityum iyon pilleri sürekli olarak şarj ederek trenin ihtiyacı olan gücü sağlayacak.


 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 10:03
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını