banner1322
x

Ağır Sanayi Sektörüne Özel Aktüatörler

Zorlu çalışma şartlarının olduğu ağır sanayi sektöründe kullanılacak aktüatörlerin de daha dayanıklı ve yüksek performanslı olması önemli. TORK’un geliştirdiği “Heavy duty Aktüatör” ağır sanayi şartlarına uyumlu ve uzun ömürlü olması nedeniyle akışkan kontrolü için tercih ediliyor.

Ağır Sanayi Sektörüne Özel Aktüatörler
Endüstrideara

TORK’ un kendi arge ekibi ile geliştirdiği “Heavy duty Aktüatör” ağır sanayi sektöründe; petrol doğalgaz gibi zorlu tesislerde, verimli performans istenen uygulamalarda, akışkan kontrolü için kullanılıyor. Diğer aktüatörlerde Rack&pinion mekanizması kullanılıyorken, heavy duty aktüatörde  daha dayanıklı ve daha yüksek performanslı olan Scotch Yoke mekanizması kullanılır. 

Bu ürün sayesinde yüksek torklarda yüksek momentler elde edilebilir. Elektrik ve hava olmayan yerlerde ürünün takılı olduğu hattaki akışkanın basıncı yardımıyla tamamen mekanik olarak aç kapa yapılabilir. Aynı zamanda üzerine eklenecek gas over oil ünitesi ile de boru hattındaki gazın basıncını kullanarak uygulamaya özel olarak tasarlanan gaz-hidrolik kontrol ünitesi de açma kapama yapabilmektedir. 

Heavyduty aktüatörlerin avantajları,
•    Daha dayanıklı olması
•    Yüksek moment elde edebilmek.
•    Ürünlerin uzun ömürlü olması
•    Ağır sanayi şartlarına uyumlu olması

35 yıllık tecrübesiyle proses otomasyonu alanında akışkan kontrol ürünleri imalatı gerçekleştiren SMS TORK; Ar-Ge çalışmalarını kendi yaptığı Heavy duty Aktüatör ile ağır sanayi sektörünün ihtiyaçlarına çözüm sunuyor. 

TORK geniş ürün gamı ve Türkiye genelinde sahip olduğu satış, bakım – onarım ekibiyle destek sağlayarak hizmetlerini satış sonrasında da sürdürüyor. 
https://www.smstork.com/

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2019, 12:47
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını