banner1339
x

VEGA Seviye ve Basınç Sensörleri

Vega Bölge Satış Yöneticisi Sercan Kayabal, seviye ve basınç sensörleriyle ilgili hazırladığı makaleyi inceleyebilirsiniz.

VEGA Seviye ve Basınç Sensörleri
Robot Zirvesi

Merkezi Almanya Kara Ormanlar Schiltach bölgesinde bulunan VEGA, 730’ü Schiltach’ta olmak üzere toplam 1.480 çalışanı ile dünya çapında hizmet veren bir şirkettir. 60 yılı aşkın tecrübesiyle VEGA; kimya, petrokimya, gıda ve ilaç endüstrisinde, su ve atık su tesislerinde, çevre ve geri dönüşüm projelerinde, enerji üretiminde, madencilik ve sondajlamada, gemi ve uçak imalatında ve daha birçok proses endüstrisinde zorlu uygulamalar için proses enstrümantasyonu konusunda çözüm ortağınız olmaya devam etmektedir.
VEGA, kimya endüstrisinde faaliyet gösteren uluslararası kimya firmaları/fabrikaları ve büyük tesis üreticileri için “Global Üretici” konumundadır. Kimya endüstrisi, ölçüm tekniğinden beklentiler açısından en çok hassasiyete sahip sektördür. Çünkü kimyasal proseslerin zorlu basınç ve sıcaklık aralıkları açısından önemlidir. Kimyasallara karşı dayanıklı malzemelerden yapılan sensörlerin zorlu koşullar altında dahi güvenilir olarak çalışması gerekmektedir.

Güvenlik proses koşulları için vazgeçilmez ön koşuldur. VEGA, sensör ürün grubunun tehlikeli alanlardaki uygulamalar için SIL2’ye kadar sertifikaları bulunuyor. Bu sayede VEGA sensörleri patlama riski yüksek olan alanlarda rahatlıkla kullanılmasını sağlıyor. 

Tüm VEGA cihazları kullanıcılarının ihtiyaçlarına göre üretilmekte olup, kolay ve anlaşılır menüleri sayesinde kolayca devreye alınabilir ve ayarlamaları yapılabilmektedir. Ayrıca Bluetooth teknolojisi ile tablet veya akıllı telefonlardan çok kolayca tank veya silo üzerine çıkmadan kısa süreler içinde ayarlamaları yapılabilmektedir. 
Sıvı ve katı malzemelerin kullanıldığı tank ve silolarda VEGAPULS 64 ve VEGAPULS 69 modelleri ile 80 Ghz yüksek frekanslı radar seviye ölçümü yapılabilmektedir. Sıcaklık ve yoğunluk değişimlerinden bağımsız olarak, VEGAPULS 69 tozlu ortam ve tozuma yoğun olan proseslerde, VEGAPULS64 modeli de kondens oluşumu ve yapışma gibi sorunlarda bile iyi odaklanma sayesinde bakım gerektirmeden ölçüm yapabilen seviye sensörlerdir.

VEGA’nın kendi geliştirdiği ve ürettiği VEGABAR 82 seramik basınç transmitterleri, kimya sektörünün ihtiyacını tek başına karşılıyor. Kuru, seramik CERTEC® ölçüm hücreli bu cihaz, herhangi bir yağ tipi ölçüm için kullanılmadığından, yağın ürüne karışma, kışın donması sebebi ile ölçüm kaybı gibi riskleri barındırmadığından yoğun olarak tercih edilmektedir
Ayrıca emniyet amaçlı kullanılan seviye switchleri taşma koruma ve kuru çalışma önlemleri için önemini koruyor. Cihaz, hazneler ve boru tesisatları içinde dolu veya boş mesajı için, güvenilir aşırı dolum emniyeti veya kuru çalışma ya da pompa emniyeti olarak kullanılabilir. VEGASWING 63 modelleri sıvılarda, VEGAWAVE63 ve VEGAVIB63 modelleri ise katı ve toz uygulamalarda istenilen boyda üretilebiliyor. 

Ayrıca VEGA’nın sağladığı VIS (Vega Inventory System) ile tanklarınızın kontrolünü tek bir noktadan takip edebiliyorsunuz. Özellikle yapı kimyasalları sektöründe firmalar tanklarını birçok farklı şantiye ve tesis gibi çeşitli lokasyonlarda kullanmaktadırlar VIS gibi bir takip programı ile tek bir noktadan tüm tanklarındaki seviye kontrolü yaparak üretim planlama, lojistik ve stok maliyeti gibi konularda hızlı ve ekonomik çözümler sunabilmektedirler.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2019, 10:24
YORUM EKLE

Delta Vana

Enelsan

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını