banner1322
x

Honeywell, iş güvenliği için yolda

Honeywell, Türkiye'de ''İş Güvenliği İçin Yoldayız'' adlı sosyal sorumluluk projesini başlattı. ‘İş Güvenliği İçin Yoldayız’ diyen Honeywell, Türkiye’de 45 bin işçiye ulaşmayı hedefliyor. 

Honeywell, iş güvenliği için yolda
Endüstrideara


Türkiye’de iş güvenliği ile ilgili bir sosyal sorumluluk projesi başlatan Honeywell, iş güvenliği konusundaki farkındalığı arttırmayı ve yüksek riskli işlerde çalışan işçilere eğitim vererek iş kazalarını önlemeyi hedefliyor. Honeywell ayrıca Türkiye’nin bu projeyle, bölgedeki ülkelere örnek olması ve bu alandaki yeni projelere ilham vermesini amaçlıyor.

5 YILDA 45 BİN İŞÇİYE EĞİTİM VERİLECEK

Global teknoloji şirketi Honeywell (NYSE: HON) yeni projesi ''İş Güvenliği İçin Yoldayız'' kapsamında tüm Türkiye’de yüksek riskli işlerde çalışan 45 bin işçiye eğitim vermeyi hedefliyor. Şirket, iş kazalarının azaltılmasına katkı sunmak için yüksek riskli iş ortamlarında iş güvenliği farkındalığını arttırmayı ve bu iş yerlerinde çalışan işçilere eğitim vermeyi amaçlıyor. Honeywell, bu projeyi iş sağlığı ve güvenliği eğitimi veren Numeko Akademi ortaklığıyla yürütecek. Şirket, ''İş Güvenliği İçin Yoldayız'' projesiyle özellikle yüksek ve kapalı alanlarda çalışan işçilere genel iş güvenliği eğitimi vermeyi ve olası iş kazalarını önlemek için ekipmanların nasıl kullanılacağını öğretmeyi hedefliyor. Eğitimler, yükseklik güvenliği, kapalı alanda çalışma, kişisel koruyucu donanımların denetimi, gaz algılama, genel kişisel güvenlik ve gerekli ekipmanların tanıtımı gibi konuları kapsıyor. Honeywell Türkiye ve Orta Asya Başkanı Frans van Deursen, “Esas hedefimiz iş güvenliği yöneticilerinin, yaralanmaları en aza indiren, daha güvenli ve daha verimli bir iş ortamı sağlayan kalıcı bir güvenlik kültürü oluşturmalarına yardımcı olmak. Resmi rakamlara göre Türkiye'de her gün 5 işçi iş kazaları sebebiyle hayatını kaybediyor. Her hayat çok değerli iken bu şok edici bir rakam. Çalışanların en iyi uygulamalar konusunda tutarlı bir eğitim almalarını ve güvenlik prosedürlerini ihmal etmenin getireceği sonuçları anlamalarını sağlamak istiyoruz. 'İş Güvenliği İçin Yoldayız' projesiyle olabildiğince çok iş sağlığı ve güvenliği (İSG) müdürü, uzmanı ve işçiye ulaşmayı ve bu konu hakkındaki farkındalığı arttırmayı hedefliyoruz.'' dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 12:38
YORUM EKLE

Endress

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını