YORGLASS, SEKTÖRÜNDE BİR İLKE İMZA ATTI

Yorglass, Birleşmiş Milletler (BM) Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne imza atarak Türkiye’de sektöründe öncü oldu.

YORGLASS, SEKTÖRÜNDE BİR İLKE İMZA ATTI
Endüstri 40 Zirvesi

Birleşmiş Milletler (BM) Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne imza atan Yorglass, Türkiye’de sektöründe öncü oldu.

NELERİ KAPSIYOR?

Firma attığı bu imza ile insan hakları konusunda eşitlikçi politikalar, iş dünyasında her türlü yolsuzlukla mücadele, çevre dostu uygulamalar ve çalışma standardı alanlarında belirlenen ilkelere uyacağına söz verdi.

"SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK İÇİN TAVİZ VERMEYECEĞİZ"

BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin önemine dikkat çeken Yorglass CEO’su Semavi Yorgancılar, “Sektörümüzde bir ilki gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyorum. Bu sözleşmeyle birlikte çalışma standartları, insan hakları ve çevresel sorunlara karşı mücadele alanlarında belirlenen kurallara uyacak, sürdürülebilir bir geleceği garanti altına alacağız” ifadelerini kullandı.

Küresel ekonominin dengeli olarak büyümesine katkı sağlamak adına sosyal ve çevresel koşulların oluşması ve korunmasına destek olacaklarını ifade eden Yorgancılar, çevre ve sürdürülebilirlik konusunda taviz vermeyeceklerinin altını çizdi.

Yorgancılar, “Yarım asra yaklaşan tecrübesiyle sektörüne yön veren şirketimizde, büyük öneme sahip bu haklara yönelik desteğimizi yine hiçbir zaman eksik etmeyeceğiz, ayrımcılığa da toleranslı yaklaşmayacağız. Çünkü biliyoruz ki güzel ve sürdürülebilir bir gelecek yalnızca iyi olmaktan, hoşgörüden ve çevresel koşullara duyarlılıktan geçer.” diyerek sözlerini noktaladı.
 

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 09:13
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını