Üretimde vites büyüttük

Bugün Türkiye’de 1,2 milyar liraya ulaşan yatak pazarı, bu alanda tüketicilerin bilinçlenmesiyle hızlı bir büyüme yakaladı. Bu pozitif ivme sayesinde yılda 1 milyon adet kurumsal, 3 milyon adet bireysel satış rakamını yakalan sektör, 2023 hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerliyor.

Üretimde vites büyüttük
Robot Zirvesi

Sektörün önemli temsilcilerinden Bambi Yatak Yönetim Kurulu Üyesi Emre Gökmen, Bambi olarak 2018 yılsonunda 170 bin adet yatak üretimine ulaşarak ciro hedeflerinin 200 milyon TL, 2023 ihracat hedeflerinin ise 10 milyon dolar olduğunu belirtti. Her yıl yaklaşık 4 milyon adet satış rakamıyla bugün 1,2 milyar TL’lik bir büyüklüğe ulaşan Türkiye yatak pazarı, 2023 hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerliyor. 4 milyon adet yatağın 1 milyon adedinin kurumsal, kalanın ise bireysel satışlardan oluştuğunu söyleyen Bambi Yatak Yönetim Kurulu Üyesi Emre Gökmen, sektörün her yıl büyüyerek pazar büyüklüğünün artığını söyledi.

“ÜRETİM HATTIMIZI GELİŞTİRDİK

Sektörün önemli temsilcilerinden Bambi Yatak’ın 2018 yılsonunda 170 bin adet yatak üretimine ulaşarak ciro hedefinin 200 milyon TL, 2023 ihracat hedefinin ise 10 milyon dolar olduğunu belirten Gökmen, bu rakamlara ulaşmak için yoğun olarak çalıştıklarını aktardı. Gökmen “Bambi Yatak olarak hem müşteri portföyü hem de üretim hattını geliştiren, inovasyona ve gelişime önem veren bir firmayız. Bu bakış açısıyla üretim tesisimizi büyütmek, bayi ağımızı daha da genişletmek, özellikle Avrupa’da ve diğer bölgelerde ihracat rakamlarımızı ve istihdam sayımızı arttırmak istiyoruz. Bunların yanı sıra teknolojik ürünler üretmeye devam ediyoruz. Bu hedeflerimize ulaşmak için her geçen gün hem bayi kanalımızda hem de ihracat kanalımızda müşteri portföyünü arttıran ve geliştiren bir marka olarak yolumuzda emin adımlarla ilerliyoruz.” dedi.

Öte yandan piyasanın stabil olmasının avantaj ve dezavantajları olduğunu belirten Gökmen “Aslına bakarsanız stabil olmayan ekonomilerde maalesef hem ham maddenin artması hem de müşteri ve nihai tüketicilerin düzensizliği yüzünden her firmanın belirli yaşadığı problemleri oluyor. Bu problemler tüketici tarafından negatif gözükmekte ve piyasayı daraltmaktadır. Avantaj kısmı, stabil piyasada her şey en iyi ve beklenen şekilde yürür. En avantajlı durum her firma için stabil bir ekonomidir. Bu bakış açısıyla Bambi olarak yılı 200 milyon TL’lik bir ciro ile kapatmayı hedefliyoruz.” dedi.

YORUM EKLE

Elesa

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını