Koleksiyon sayılarındaki artış ve satış ağındaki genişleme ile 2023 yılını stratejik hedeflerinin yakalandığı, pazar ve kapasite artış beklentilerinin gerçekleştirildiği başarılı bir yıl olarak geride bırakan Soyserin Grup, bünyesindeki Lajivert, Ritmik, Goldenbed, Ljvhome markaları ile bebek-çocuk genç odası, yatak ve tamamlayıcı ev tekstili konularında üretimden satışa faaliyetlerini sürdürüyor. 2023 yılı başında Kayseri Organize Sanayi bölgesinde 52 bin metrekare açık, 30 bin metrekare kapalı alana sahip yeni fabrika binasına geçiş yapan şirket, 2024 hedefini yeni üretim tesisinin kapasite kullanım oranını yüzde 20 artırmak olarak belirledi.

ÜRETİM KABİLİYETİNDE YÜZDE 60'LIK ARTIŞ YAŞADI

Yeni makine parkuru yatırımı yapmadan, kapasite kullanım oranını tam randımana çıkartmayı hedefledikleirni söyleyen Soyserin Grup Genel Müdürü Recep Kezik, yeni fabrika yatırımları, yakın dönem iş gündemleri ve 2024 hedeflerine ilişkin şöyle konuştu:  

"2022 yılının sonu, 2023 yılını başına denk gelen dönemde firmamızın Kayseri Organize Sanayi bölgesinde 52 bin metrekare açık alan, 30 bin metrekare kapalı alan olmak üzere yaptırmış olduğumuz yeni fabrika binamıza geçmemizle birlikte; üretim kabiliyetimiz, koleksiyon sayımız ve mağaza ağımızda % 60’lık bir artış yakaladık. Bu artış mali verilerimize de paralel olarak yansıdı. 2024 yılı için ise planımızı, bu üretim tesisi yatırımının kapasite kullanım oranını % 20 artırmak olarak belirledik. Hedefimiz yeni makine parkuru yatırımları yapmadan üretimin en önemli konularından biri olan kapasite kullanım oranımızı kabul edilir tam randımana çıkarmak. Tüm bunlarla birlikte, 2024 yılını personel eğitimlerine hız verilen, satış, üretim ve sevkiyat planlaması, bütçe ve kapasite kullanım oranında optimumu yakalamak için çalışmaların yapıldığı, performans artışı adına yazılım süreçlerinin yürütüleceği ve bu çalışmalara bağlı olarak üretim-satış becerilerimizde net % 20 artışın sağlanacağı bir yıl olarak planlıyoruz."

Makfed ve SICK Makine Regülasyonu Eğitimlerine Başladı Makfed ve SICK Makine Regülasyonu Eğitimlerine Başladı

TAM OTOMATİK MAKİNE PARKURU KALİTE STANDARDI OLUŞTURUYOR

Üretimlerinde kullandıkları makine parkuru hakkında bilgi veren Kezik, son dönemde bu alanda yaptıkları yatırımları ve sağladıkları avantajları, şöyle anlattı:

"Firmamız Türkiye’de kendi sektöründe (bebek, çocuk ve genç odası mobilyası) ilk 4 kuruluştan birisi konumunda. Müşteri memnuniyetini merkeze alan firmamızın hatasız üretim yapmak için kurduğu tam otomatik ve otomasyon kontrollü üretim sürecinin oluşturduğu faydanın, başarımızdaki payının büyük olduğunu söyleyebilirim.
Elbette üretim süreçlerinde kalifiye insan gücü birincil faktördür. Bununla birlikte; otomasyona bağlı, tam otomatik makine parkurunun oluşturduğu kalite standardı ve üretim hızı ile toplam kalite artışı etkili bir diğer faktör olarak işletmemizde müşteri memnuniyeti ve toplam kaliteyi pozitif etkilemektedir. Bu durum hem ürün kalitemizde hem maliyetlerimizde hem de rekabet gücümüzde pozitif bir etki oluşturmaktadır."

Editör: Ayşete Yavaş