banner1322
x

Frezelemede yeni nesil bu ürün, verimliliği odak noktası yapacak 

Xtra·tec® XT ile Walter yeni nesil frezeleme takımlarını piyasaya sunuyor. “Xtended Technology” daha fazla verimlilik ve proses güvenilirliğinin odak noktasında yer alıyor.

Frezelemede yeni nesil bu ürün, verimliliği odak noktası yapacak 
Endüstrideara

Piyasaya yeni sunulan Xtra·tec®'i öncekilerden ayıran tek şey siyah görünümü değil; söz konusu tamamen yeni bir freze nesli olması… Yeni nesil takımlar kenar frezeleme ve yüzey frezeleme için mevcut olup, neredeyse tüm malzeme gruplarındaki tüm kenar ve yüzey frezeleme taleplerini karşılıyor. Yeni frezeleme takımlarının en dikkat çeken yapısal özelliği değiştirilebilir kesici uçların montaj konumu: Daha eğik ve daha büyük oturma yüzeyi. Böylece yuvadaki yüzey baskısı azalır ve rijitlik artar. Vida deliğinin etrafındaki daha büyük çapraz kesit, değiştirilebilir kesici ucu daha stabil hale getirir ve daha uzun sıkma vidaları mümkün olduğundan bağlama emniyeti artar. Freze gövdesi de daha rijit hale gelir çünkü uç yuvasının arkasında çok daha yoğun malzeme bulunur.

YÜKSEK VERİMLİLİK
Proses güvenilirliğinin yanı sıra uçların yeni montaj konumu bir diş daha sağlamasının sonucunda daha yüksek verimlilik sunar. Kenar frezeleme takımının hassas 90° formu, ek hassas işlemelerden tasarruf edilmesini sağlar. Daha kolay erişilen sıkma vidaları kullanımı iyileştirir ve montaj hatalarını önler. Bir diğer yenilik, daha küçük boyutlu değiştirilebilir kesici uçlardır. Bunlar, son zamanlarda daha küçük talaş kaldırma eğilimine uygundur. Yüzey frezeleme takımı M5009, çift taraflı Tiger·tec® değiştirilebilir kesici uçların sağladığı avantajları küçük kesme derinlikleri ile birleştirir. Uçlar, dört yerine sekiz kullanılabilir kesme kenarına sahiptir. Daha fazla kullanılabilir kenar sayısı ve genellikle ek finiş işlemelere gerek kalmadığından dolayı M5009 frezemeleme takımlar son derece ekonomiktir. Sürdürülebilirlik konusunda yenilikçi: Walter Green inisiyatifinin bir parçası olan Xtra·tec® XT frezeleme takımlarının üretiminde ve tedarik zincirinde tüm CO2 emisyonları dengelemiştir. 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 11:36
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını