ZORLU HOLDİNG “EŞİTLİK DOĞAMIZDA VAR” DEDİ

Zorlu Holding, Akıllı Hayat 2030 sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında “Eşit Bi Hayat Mümkün” diyerek toplumsal cinsiyet eşitliği uygulamalarını hayata geçirdi.

ZORLU HOLDİNG “EŞİTLİK DOĞAMIZDA VAR” DEDİ
Robot Zirvesi

Grubun çeşitli sektörlerinden gönüllü yaklaşık 100 kişilik bir çalışma grubuyla ve komiteyle beraber yönetilen toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmalarıyla grup içerisinde büyük bir dönüşüm yaşanıyor. Beş ana sektörde, 33 bine yakın çalışanıyla Zorlu Grubu’nda, toplumsal cinsiyet eşitliği alanındaki çalışmalar; çeşitlilik ve kapsayıcılık ekseninde söylem, iş ortamı ve iş birlikleri başlıkları altında stratejik yol haritasıyla ele alınıyor.  

“YAŞANABİLİR VE EŞİTLİKÇİ BİR GELECEK İNŞA EDEBİLİRİZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanı Selen Zorlu Melik, “Koronavirüs salgınıyla birlikte günlük yaşamımızda ve iş hayatımızda zorluk çekiyoruz. Kadınlar ise bu süreçte hem ekonomik hem sosyal hem de kültürel açıdan çok daha fazla etkileniyor. Oysa eşitlik doğamızda var. Birbirimizden güç almak ve birlikte mücadele etmek için birlikte emek vermeliyiz. Bu  doğamızın en olağan parçasıdır. Herkes için daha yaşanabilir, eşitlikçi ve iyi bir gelecek kurabilmek için sorumluluğu eşit şekilde paylaşmalıyız. - Zorlu Grubu olarak bu “Herkes için Eşit Bi'Hayat mümkün” diyerek çıktığımız yolda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Eşit Bi’Hayat Manifestomuzu bu dönemde yayınladık, açık kaynak olarak devreye aldık ve Ev İçi Şiddeti Önleme Politikası’nı yayınladık.” dedi.   

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını