Zirve; Odaklı Grup katkılarıyla Uluslararası Tesis Yöneticileri Derneği (TESYÖN) ve Uluslararası Tesis Teknik Müdürleri Derneği (UTTMD) iş birliği ile gerçekleşecek.

Sürdürülebilir tesis yönetimi, iş dünyasında salt çevreye duyarlı bir yaklaşım değil, aynı zamanda uzun vadeli başarı ve insanlığın geleceği için kritik bir unsur haline gelmiştir. Bu doğrultuda ele aldığımız zirvede, binaların yapım aşamasında tesis yönetim danışmanlığının mecburi hale gelmesinin öneminin vurgulanacağı oturum başlıkları belli oldu.  Zirvenin oturum başlıkları şöyle sıralanıyor; 

·         Sektörün Mevcut Yapısının Değerlendirilmesi

·         Dünyada ve Ülkemizde Sürdürülebilir Planlama ve Mimari Yaklaşım

EN BAŞARILI KADIN GİRİŞİMCİ ÖDÜLLERİ VERİLDİ EN BAŞARILI KADIN GİRİŞİMCİ ÖDÜLLERİ VERİLDİ

·         Tesislerde Sürdürülebilir Yönetim Bileşenleri

·         Sürdürülebilir Tesis Yönetiminde İyi Uygulama Örnekleri

Alt başlıklara değindiğimizde; binaların inşa edileceği alanın doğru seçimi ile start alan sürecin yine sürdürülebilirlik çerçevesinde doğru bir planlama stratejisiyle mimariye yansıması, mimari yapının binaların en az 50 yıllık yönetim ve işletim sürecine etkileri, kapalı ortamların hava kalitesi, doğal havalandırmanın önemine vurgu yapılacak. Ayrıca; iklimlendirme sistemleri ve insan sağlığı, yüksek katlı binalarda yangın, deprem koordinasyonu, afet yönetimi, BIM uygulamalarının önemi, örnek uygulamalar gibi çok önemli ve güncel konular da zirvede tartışılacak.

Sürdürülebilirlik ana temasıyla 28 Mayıs tarihinde İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Doç. Dr. Cevdet Uysal Konferans Salonu'nda düzenlenecek olan zirve, tesis yönetimi sektörünün önde gelen aktörlerinin katılımıyla gerçekleşecek. Zirve, sektördeki önemli gelişmelerin ve gelecek vizyonunun tartışılacağı bir platform olacak. Katılımcılar, görüşleriyle zirvenin gündemini belirleyecek ve sürdürülebilirlik odaklı tesis yönetimi konusunda stratejik yaklaşımlarını paylaşacaklar.