Dünya, eğitimden gündelik hayata, eğitimden finansa, savunma sanayiden tarıma, iletişimden sanata hemen her alanda yapay zeka teknolojisiyle dönüşümün yaşandığı bir çağa girdi. Bu dönüşümün geleceğini belirleyen yapay zeka alanındaki ünlü otoriteler ve uzmanlar, Bahçeşehir Üniversitesi’nin (BAU) ev sahipliğini yapacağı Uluslararası Future AI Summit 24 zirvesinde İstanbul’da bir araya gelecek.16 ve 17 Nisan’da, BAU Kemerburgaz’da yer alan teknoloji ve girişim merkezi İstanbul Future Campus’te düzenlenecek zirvenin açılışı, yapay zeka aracılığıyla gerçekleştirilecek.

DÜNYA TEKNOLOJİ DEVLERİ ZİRVEDE OLACAK

Dünyaca ünlü Intel, Microsoft, Adobe, Huawei, Arçelik, Lenovo başta olmak üzere 50’den fazla marka, 70’ten fazla girişimcinin katılacağı zirvede, teknoloji firmaları yeni ürünlerini de ilk kez tanıtma fırsatı bulacak. 2 gün sürecek olan 45 oturumda 120 (60’ın üzerinde akademisyen ve 60’ın üzerinde yapay zeka vizyoneri, sektör lideri) konuşmacının yer alacağı, bölgemizdeki en geniş kapsamlı Uluslararası Future AI Summit 24 zirvesinde, eğitim, finans, mühendislik, sağlık, savunma sanayi, tarım, pazarlama, sanat, toplum ve yönetmelikler, üretim ve lojistik, kreatif endüstriler, yazılım trendleri gibi pek çok sektörde otoriteler ve uzman akademisyenler, yapay zeka dönüşümü hakkında bilgiler paylaşacak.

REKABETTE FARK ARTIYOR REKABETTE FARK ARTIYOR

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Yardımcısı Nikhil Seth, BAU Global Başkanı Enver Yücel, IBM Master Inventor ve Birleşmiş Milletler AI Danışmanı Neil Sahota, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, Intel Yapay Zekadan Sorumlu Global Başkan Yardımcısı Nuri Çankaya, Dünya Sanat ve Bilim Akademisi Başkanı Prof. Dr. Garry Jacobs, Passau Üniversitesi Prof. Dr. Holm Putzke, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin, Delhi Ulusal Hukuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. G.S. Bajpai, Huawei Cloud Başkan Yardımcısı Janice Peng, Amazon Web Services (AWS) EMEA Eğitim Başkanı Tony Lteif, başta olmak alanında en saygın isimler de zirvede konuşmacı olarak yer alacak.