TEB SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KREDİSİNİ 380 MİLYON DOLAR OLARAK YENİLEDİ

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici: “Sürdürülebilirlik temalı sendikasyon kredisini 380 milyon dolar olarak yeniledik. Uluslararası piyasalar TEB'e olan güvenini bir kez daha göstermiş oldu"

TEB SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KREDİSİNİ 380 MİLYON DOLAR OLARAK YENİLEDİ
Endüstrideara

Türk Ekonomi Bankası (TEB), sürdürülebilirlik temalı ilk sendikasyon kredisini ABD, AB ve Orta Doğu ülkelerinden 22 bankanın katılımıyla 380 milyon dolar olarak yeniledi. TEB'den yapılan açıklamaya göre, 367 gün vadeli sendikasyon kredisinin maliyeti Libor+ yüzde 2,15 ve Euribor+ yüzde 1,75 olarak gerçekleşti.

SÜRDÜRÜLEBİLİR FONLAMA YARATMA GÜCÜNÜ GÖSTERİYOR

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, “Bu kredi ile reel sektörün dış ticaret finansmanına destek vererek ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Sağlanan kredinin sürdürülebilirlik performansı kriterleri çerçevesinde yenilenmesinden dolayı gururluyuz. Bu aynı zamanda bankanın yurt dışı finansman piyasalarındaki sürdürülebilir fonlama yaratma gücünü de gösteriyor. Sendikasyon kredisi işlemi üç sürdürülebilirlik performansı kriterine endeksli olarak gerçekleşiyor.” dedi. (AA)
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını