ST Endüstri Medya’ya iki onur ödülü

ST Endüstri Medya’nın iki programcısına, EGD Yılbaşı Buluşması’nda onur ödülü verildi

ST Endüstri Medya’ya iki onur ödülü
EndüstrideAra5

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) her yıl aralık ayının son haftası, geleneksel yılbaşı zirvesinde, TİM ile bir araya geliyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirilen organizasyona, iş dünyası, bürokrasi ve gazetecilerden yoğun ilgi gösterildi.

TİM: İHRACATI DAHA ÇOK YAZIN

TİM Başkanı İsmail Gülle, ekonomi gazetecilerinin, ihracatçıların yol arkadaşı olduğunu belirtip, “2019’da, daha çok ihracat yapmalıyız. Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Siz de değerli kalemlerinizle bunu yazın. İhracatı daha çok konuşup, gündeme getirelim.” dedi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekip Avdagiç, ihracatı küresel nefes olarak niteleyerek, ticaretin yol haritasını, yüksek katma değerli yerli üretim olarak ifade etti.

EGD geleneksel olarak, yaşam boyu onur plaketleri ve meslekte 20 yılını dolduranlara, onur plaketi verdi.

TİM’in ev sahipliğinde, 14. Yapılan etkinlikte, TİM Başkanı Gülle, ekonomi gazetecileri ile ihracatçıların bir aile olduğunu kaydetti.

PLAKET TAKDİM TÖRENİ

Konuşmaların ardından, meslekte onur ödülleri verildi.

19 Ağustos'ta kaybettiğimiz, “Ayşe Teyze” kavramının babası, ekonomi gazeteciliğinin duayen ismi Güngör Uras’ın yaşam boyu onur plaketi büyük ustanın asistanı Hediye Ünlü'ye verildi.

ST Endüstri Radyo programcılarından, Murat Bayar ve Can Karadut’ta onur ödülü alan isimler arasındaydı.

EGD’nin yaşam boyu onur ödülü verdiği, ekonomi gazetecileri şöyle:

Rüştü Bozkurt, Faruk Türkoğlu, Şemsi Yücel, İdris Adil Hasan Eriş, Ege Cansen, Yüksel Uysal, Çetin Gürel, Kamuran Abacıoğlu, Engin Köklüçınar ve Şükran Soner.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 18:04
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler