ODE YALITIM’DAN GES YATIRIMI GELİYOR

Ode Yalıtım elektrik ihtiyacının yüzde 60’ını güneşten karşılamak amacıyla 20 bin metrekarelik üretim tesisinin çatısını güneş panelleriyle kaplayacak.

ODE YALITIM’DAN GES YATIRIMI GELİYOR
Endüstrideara

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi ODE Yalıtım, Eskişehir’de yer alan üretim tesisinin elektrik ihtiyacını karşılamak amacıyla güneş enerji santrali kuruyor. 20 bin metrekarelik üretim tesisinin çatısı tamamen güneş panelleriyle kaplanacak. 5.300 panelin yerleştirileceği, 2.400 kWp kurulu güce sahip sistem, tesisin enerji ihtiyacının yüzde 60’ını karşılayacak. 

“HEDEFİMİZ İHTİYACIMINIZIN TAMAMINI YENİLENEBİLİR KAYNAKLARDAN SAĞLAMAK” 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, “Dünyada enerji kaynakları hızlı bir şekilde tükeniyor. Fosil yakıtlardan kaynaklanan sera gazı emisyonları çevreye ciddi boyutlarda zarar veriyor. İklim krizi kaynaklı doğal afetlerin en önemli nedeni ise insan kaynaklı emisyonlardır. Sürdürülebilir bir gelecek için hepimize önemli görevler düşüyor. ODE Yalıtım olarak çevreye duyarlı üretim misyonumuzu bir adım daha ileri taşıyoruz. Eskişehir’deki tesisimizin elektrik ihtiyacının yüzde 60’ını güneşten karşılamak üzere önemli bir yatırım gerçekleştiriyoruz. Bu yatırım bizim için bir başlangıç. Hedefimiz üretim tesislerimizdeki enerji ihtiyacının tamamını yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılayıncaya dek bu alandaki yatırımlarımıza devam etmek” dedi. 

YORUM EKLE

Legrand

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını