Sürdürülebilir enerji için ortak vizyonla güçlerini birleştiren iki firmanın iş birliğinin uluslararası lansmanı 17 Nisan’da Dubai’de gerçekleştirildi.

TÜKETİCİLERE WHATSAPP HİZMETİ TÜKETİCİLERE WHATSAPP HİZMETİ

 Kontek Enerji’nin %100 iştirak firması Maxxen ile dünyanın ilk 7 batarya enerji depolama sistemleri üreticisi arasında yer alan Hithium, enerji depolama alanında stratejik ortaklık  anlaşmasına imza attı. Gelecekte daha güçlü ve verimli enerji çözümleri geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen bu ortaklık çerçevesinde, globalde ve yerelde daha sürdürülebilir enerji sistemlerinin oluşturulması hedefleniyor. Türkiye'de batarya enerji depolama sistemleri üretim tesisi kurarak enerji depolama sektöründe yer almaya başlayan Maxxen ve Hithium tarafından yenilenebilir enerjiye yönelik yapılan bu stratejik yatırım, gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakma yolunda atılan önemli bir adım olma özelliği taşıyor. Bu anlaşma kapsamında sürdürülebilir enerji alanında çığır açacak inovasyonlar geliştirilmesi planlanıyor. Maxxen ve Hithium Enerji; batarya enerji depolama teknolojilerinin daha geniş kitlelere yayılmasını hızlandırarak, dünya çapında enerji dönüşümüne katkı sağlamayı hedefliyor.

 İş Birliğinin Türkiye lansmanı 17 Mayıs tarihinde İstanbul’da yapılacak. İş birliğine dair önemli ayrıntılar, 17 Mayıs tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek lansman ile katılımcılarla paylaşılacak. Lansmanda, iş birliğine ilişkin kapsamlı bilgilerin yanı sıra, ortaklığın yatırım hedefleri ve gelecek adımlarına ilişkin detaylar da aktarılacak.