PANDEMİYLE MOBİL EV ÇÖZÜMLERİNE TALEP ARTTI

Dünyada yaşanan pandeminin etkilerinin, bir çok aile gibi bizi de hayatı daha keyifli kılmak için alternatif arayışlara yönelttiğini belirten Adalı A.Ş Ortağı ve Genel Müdürü Ali Rıza Adalı, mobil ev çözümlerini “Tiny House Adalı” markasıyla duyurdu.

PANDEMİYLE MOBİL EV ÇÖZÜMLERİNE TALEP ARTTI
Endüstri 40 Zirvesi

Dünyada hızla yayılan küçük ev akımını  destekleyen ‘‘Tiny House Adalı’’, O2 belgeli bir römork üzerine inşa edilen, trafiğe çıkabilen, ruhsatlı ve plakalı, özel tasarım evleri, kişilere sadece bir ev değil, keşfedilmeyi bekleyen özgür bir yaşam deneyimi sunuyor. Adalı A.Ş.’nin ürettiği yeni evler Tekirdağ’da bulunan Tiny House Adalı Showroom’unda, sergileniyor. 

TİNY HOUSE ADALI MİMARİ 

Evlerinin  İç Mimarı tasarımını gerçekleştiren Mimar Hikmet Erdem Alp; ‘‘Yarattığımız mekanlarda; genişlik, ferahlık ve alan algısını yaratacak bir tasarım anlayışı benimsedik’’ diyor. Karavan gibi, tekne gibi küçük alanlarda yaşamaya alışık olan kişiler için Tiny House Adalı evleri, kişilerin özgürlük ve macera deneyimi için bir noktada feragat etmek zorunda kaldıkları ‘’konforu’’, sağlayacak şekilde tasarlandı.  Bu evler sahiplerinin bütün maceralarını evlerinin konforuyla yaşamaları üzerine inşa edildi. Tiny House Adalı evlerinin kusursuz işçiliği ve kaliteli malzemesi, müşterileri için en büyük tercih sebebi.

2 yıl garantili, Tiny House Adalı mobil evleri, ağırlıkları 2000-3500 kg aralığında ve 15 farklı modelde tasarlandı. Evler, hiç bir altyapı hazırlığı yapılmadan istenilen araziye konulabiliyor. Tip onay belgesi bulunan Tiny House Adalı evleri, plakalı ve ruhsatlı olarak teslim ediliyor. Kuçük ev (Tiny House) konseptindeki yapılar Türkiye’de yasal olarak  "Karavan" olan bir araç olarak tanımlanıyor ve Karayolları yönetmeliğine tabi oluyorlar. Bu nedenle herhangi bir araziye koymak için imar izni gerekmiyor.  Evlerle yolculuk yapmak için, Karayolları Yönetmeliği gereği şoförünün "BE" sınıfı ehliyetinin olması gerekiyor.

Daha az eşya ile doğal yaşama taleplerini karşılayan bu evler  lüks, estetik ve özgürlüğü bir arada sunuyor. Bu konsept ayrıca daha az kullanılan kaynaklarla, ekolojik ayak izimizi hafifleterek gelecekte daha iyi bir dünya vaat ediyor.
Adalı A.Ş Ortağı ve Genel Müdürü Ali Rıza Adalı ‘‘ Tiny House Adalı’’ markasının doğuşunu söyle anlatıyor. Küçük ev (Tiny House) akımı dünyada hızla yayılırken, biz üretim için gerekli alt yapıya hali hazırda sahiptik. Dünyada yaşanan pandeminin etkileri, bir çok aile gibi bizi de hayatı daha keyifli kılmak için alternatif arayışlara yöneltti.  İlk pilot modelimiz Gezgin’i kendi ihtiyaçlarımızdan yola çıkarak tasarladık. Prototip üzerinde çalışırken, alışık olduğumuz bütün konforu istiyorduk. Ayrıca yolda ya da yerleştiğimiz yerde bir sorun yaşamamakta bizim için önemliydi. 

Gezgin yola çıkınca, görüp özellikle bizim ürettiğimiz bir  Tiny House’a sahip olmak isteyen bir çok kişi oldu.  Bunun sebebi Adalı Grubun kuruluşundan bu yana çelik ev ve prefabrik konut sektöründe yaratmış olduğu güvendi. 
Daha az eşya ile doğal yaşam taleplerini karşılayan bu evler  lüks, estetik ve özgürlüğü bir arada sunuyor. Bu konsept ayrıca daha az kullanılan kaynaklarla, ekolojik ayak izimizi hafifleterek gelecekte daha iyi bir dünya vaat ediyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erol Erdoğan
Erol Erdoğan - 1 yıl Önce

Çok güzel olmuş, hayırlı ve bol müşteriler

Legend Art

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını