banner1322
x

İLERİ TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİNİ PAZARA SUNDU

Şişecam özellikle yurt içi pazar talebi paralelinde üretim kapasitesinde artış sağlanması ihtiyacına yönelik olarak yaptığı yaklaşık 130 milyon dolarlık ek yatırımla Avrupa’nın en büyük düzcam üretim üslerinden biri haline gelen Ankara’nın Polatlı ilçesindeki tesisinde ürettiği ileri teknoloji ürünlerini Türkiye pazarına sundu. 

İLERİ TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİNİ PAZARA SUNDU
Robot Zirvesi

Küresel salgının yarattığı belirsizlik ortamına rağmen yatırımlarına aralıksız devam ettiklerine ve ülke ekonomisi için değer yaratmayı sürdürdüklerine vurgu yapan Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, Polatlı’daki ileri teknolojiyle donatılan yıllık 240 bin ton kapasiteli yeni düzcam fırınlarının 2 Ekim’de ateşlendiğini, 26 Ekim’de camın çekilmeye başlandığını belirterek bugün de en modern düzcam tesisleri olan Polatlı’daki yeni fırınla gerçekleştirilen deneme üretimini, kalite standardizasyonu gibi gerekli tüm süreçlerin tamamlanmasıyla birlikte Şişecam’ın üstün Ar-Ge yetkinliğinin ürünü olan yüzde 100 yerli son teknoloji çözümlerini müşterilerine sunduklarını açıkladı.

DÜZCAM ÜRETİMİNİN YÜZDE 90’LIK KISMINI İHRAÇ EDİYOR

Küresel salgın ortamında düzcamda öngörülemeyen bir talep artışı yaşandığına dikkat çeken Kırman, iç pazardaki sıra dışı talep artışını karşılamaya yönelik olarak başta yeni fırın yatırımı ve toplam satışlarda yurt içi satışların payının artırılması olmak üzere ülkemizde ekonomik faaliyetleri destekleyen her türlü önlemi aldıklarını vurguladı. Bu kapsamda aylık düzcam sevkiyat kapasiteleri olan 100 bin tonun tamamını kullandıklarını belirten Kırman, ülkede gerçekleştirdikleri düzcam üretiminin yaklaşık yüzde 90’lık kısmını da yurt içi pazarına sunduklarını akardı.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 12:54
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını