DANFOSS ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ İKİYE KATLIYOR

Danfoss, enerji verimliliğinin ekonomileri karbondan arındırmanın ve Paris İklim Anlaşması'nın hedeflerine ulaşmanın en uygun maliyetli yolu olduğunu vurguluyor.

DANFOSS ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ İKİYE KATLIYOR
Robot Zirvesi

Danfoss, karar vericileri COP26'da hareket etmeye teşvik ediyor. İskoçya'nın Glasgow kentinde Pazar günü başlayan ve 12 Kasım'a kadar devam edecek olan COP26 katılımcılarına yönelik kapsamlı bir kampanyada Danfoss, enerji verimliliğinin ekonomik büyümeyi sağlamanın, ekonomileri karbondan arındırmanın ve Paris İklim Anlaşması'nın hedeflerine ulaşmanın en uygun maliyetli yolu olduğunu vurguluyor.

Yeşil geçişi sağlayan önde gelen çözüm sağlayıcılarından Danfoss, Glasgow, Birleşik Krallık'taki COP26 katılımcılarını hedefleyen bir kampanyada, enerji verimliliğinin, dünyanın tam olarak uluslararası iklime ulaşmak için ihtiyaç duyduğu enerjiyle ilgili emisyonlarda yüzde 40'tan fazlasını sağladığını söylüyor.

Danfoss, iklim eyleminin şimdi gerekli olduğu mesajını güçlendirmeye yardımcı olmak için siyasi liderler ve STK'larla görüşmek üzere COP26'ya katılıyor. Kampanya, kapsamlı bir dijital kampanyanın yanı sıra COP katılımcılarına en yeşil enerjinin kullanmadığımız enerji olduğu yönündeki ana mesajı içeren Financial Times gazetesinin basılı baskısını da içeriyor.

"KARAR VERİCİLER ENERJİ VERİMLİLİĞİNE ÖNCELİK VERMELİDİR"

Danfoss Grup İletişimi ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Martin Rossen'e göre, kampanya, yıllık küresel gelişmeler 2020'de on yılın en düşük seviyesine ulaştığı için enerji verimliliğine odaklanıyor. Uluslararası Enerji Ajansı'ndan alınan rakamlar, enerji yoğunluğunun 2015'te yalnızca yüzde 0,8 arttığını gösteriyor. Martin Rossen şunları söylüyor: “COP26'daki karar vericilerin enerji verimliliğine öncelik vermesi zorunludur. Paris hedeflerine ulaşmanın en önemli bileşenidir, son derece uygun maliyetlidir ve ekonomileri canlandırabilir ve istihdam yaratabilir.”

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen'in eski Genelkurmay Başkanı olan Martin Rossen, mevcut enerji krizini karar vericiler için potansiyel bir ufuk açıcı olarak görüyor. Yakın zamanda siyaset.co.uk'de yayınlanan bir makalesinde Rossen, yükselen fiyatların karar vericilere en yeşil enerjinin kullanmadığımız enerji olduğunu hatırlatması gerektiğini yazıyor. “En fazla enerji şehirlerimizde, binalarımızda, fabrikalarımızda ve ulaşımda kullanılıyor. Ve ihtiyacımızdan çok daha fazla enerji kullanıyoruz, bu sadece iklim için değil, ekonomi için de kötü. Hiçbir şey değilse bile, enerji fiyatlarındaki artış COP26'da iklim eylemi için kaldıraç olmalıdır” ifadelerini kullanan Martin Rossen, boşa harcanacak zaman olmadığının altını çiziyor ve "Konuşma zamanı bitti. Şimdi harekete geçme zamanı geliyor ve enerji verimli çözümler uygulamaya hazır” diyor
 

YORUM EKLE

Kontek

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını