İncitaş ve Huawei ile yenilenebilir enerji atılımları

Elli seneden fazla bir süredir akü ve jant üretiminde tecrübesi olan ve otomotiv sanayinin lider isimlerinden İnci Holding iştiraklerinden İncitaş, dünyaca ünlü Çinli Zhangzhou Huawei Power Supply Tech. ile yaptığı iş birliği sayesinde yenilenebilir enerji pazarına adım atıyor.

İncitaş ve Huawei ile yenilenebilir enerji atılımları
Endüstrideara

İnci Holding’in 66 senelik deneyimi ile otomotiv sektöründeki girişimi İncitaş, şimdilerde ‘Outdo Solar Jel’ markası ile yenilenebilir enerji sektörüne giriş yapıyor. Dünyaca ünlü lider teknoloji şirketlerinden biri olan Huawei ile iş birliği yapan İncitaş, ‘Outdo Solar Jel’ markalı akülerin Türkiye distribütörlüğünü üstleniyor. Konu ile ilgili konuşan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, “İnci Holding olarak gerçekleştirdiğimiz tüm yatırımlarımızda önceliğimiz çevre yararıdır. Yenilenebilir enerji sanayici olarak sorumluluğumuz. Bu alanda neler yapabileceğimizi uzun süredir araştırıyoruz. Şimdi önemli bir adım atıyoruz ve solar aküleri Türkiye’ye getiriyoruz. Çünkü bizim için iş yapış şekli olan çevresel sürdürülebilirlikle ilgili fırsatları değerlendirmek istiyoruz” dedi. Kuvvetli bir bayi ağı kurarak güneş enerji sektörünede akü tedarik etmeyi hedeflediklerini söyleyen İncitaş Genel Müdürü Şefika Zorlutuna ise sözlerini şu şekilde tamamladı: “Yeni ürünün pazarda gördüğü talepten memnununuz. İncitaş bu alandaki çalışmalarında ürün ve marka çeşitliliğini arttırmak üzere hızla ilerleyecek.”

AKÜNÜN ÖMRÜ UZATILABİLİR Mİ?

‘Outdo Solar Jel’ markası adı altında güneş enerjisi sistemleri ile üretilen enerjiyi depolayabilen ürünler, yenilenebilir enerji sektörünün mühim problemlerinden birini çözümlüyor. Kapağının altında entegre bekleme modu dolum paketleri bulunan ‘Outdo Solar Jel’; akü, performansının sonuna geldiğinde dolum paketi sayesinde doldurabilir. Bu şekilde akünün verimliliği ve hizmet ömrü uzatılabilirken ‘Outdo Solar Jel’in üzerinde bulunan LED ekranda ürünün şarj ve kapasite durumu kontrol edilebiliyor. Bu göstergeler aynı zamanda akünün kullanım sayacı olarak da işlev görüyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 23:27
YORUM EKLE

Kontek

Aha

Dergiler