Türkiye’nin önde gelen ticari araç üreticilerinden Anadolu Isuzu, 2021 ve 2022 yılı ardından 2023 yılında da Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından üretim ve ihracatta sergilediği başarılı performansıyla ödüle layık görüldü. “İhracatın Şampiyonları 2023 Ödül Töreni”nde altın kategorisinde “İhracat Başarı Ödülü”nün sahibi olan Anadolu Isuzu'nun başarısı böylece 3'ncü kez taçlanmış oldu.

İhracatçılar İçin Büyük Kolaylık: Döviz Bozdurma Oranı Yüzde 30'a İndirildi İhracatçılar İçin Büyük Kolaylık: Döviz Bozdurma Oranı Yüzde 30'a İndirildi

ÇAYIROVA'DAKİ AKILLI FABRİKASINDA ÜRETİYOR

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Anadolu Isuzu Uluslararası Satış Direktörü Murat Dedeoğlu, her yıl artan bir ivme ile ihracatta rekorlar kırmaya devam ettiklerini belirterek şöyle konuştu: “44 ülkeyi kapsayan geniş bir ihracat coğrafyasında faaliyet gösteriyoruz. 2023 yılında da ihracat başarımızı artırdık. Çayırova’daki akıllı fabrika özelliklerine sahip modern tesislerimizde dünya kentlerinin en güncel taleplerine uygun çevreci ve modern araçlar üretiyoruz. Bu başarıdan büyük bir mutluluk ve memnuniyet duyuyoruz. 40’ıncı yılımızda ulaştığımız bu başarı, üretim süreçlerindeki kalite ve üretim hızımızın teslimatlarımıza yansımasının da bir karşılığıdır. Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin takdim ettiği ‘İhracat Başarı’ ödülünün sahibi olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Anadolu Isuzu olarak köklü geçmişinin sağladığı güç, geleceğe dair kararlı vizyonu, donanımlı insan kaynağı ve güçlü yapısı ile otomotiv sektörünün önemli oyuncularından biri olmaya devam edecektir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mevcut pazarlarımızda gücümüze güç katarken, yeni ihracat pazarlarına açılmaya ve ülkemizin ihracatına katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

Editör: Ayşete Yavaş