Sika kültürünün ve güçlü değerlerinin tüm dünyada eş zamanlı kutlandığı Sika Day etkinliğinde, Sika Türkiye de tüm Türkiye’deki çalışanlarıyla eş zamanlı kutlamalar yaptı. Takım çalışması, sosyal sorumluluk ve iş güvenliği temalı etkinliklerle tüm Türkiye’de “Sika Ruhu” yaşatıldı. Temasının “Tek bir ekip, çok seslilik ve birlikte beklenenin ötesine geçmek” olan etkinliğe, tüm çalışanlar katılım sağladı. Ritim atölyesi ile başlayan etkinlikte, Sika Türkiye Genel Müdürü Turgay Özkun açıklamalarda bulundu.

Sika Türkiye Genel Müdürü Turgay Özkun’un açılış konuşmasının ardından, AREA Middle East Manager Bora Yıldırım ve EMEA Regional Manager Christoph Ganz konuşmasını yaptı. Ganz konuşmasında 10 kişilik bir ekipten oluşan EMEA Executive Team’ın de, Sika Day kutlamalarına Türkiye’de katılmayı tercih etmesinin altını çizdi.

İnşaat Malzemesi İhracatı 2,7 Milyar Dolara Yükseldi İnşaat Malzemesi İhracatı 2,7 Milyar Dolara Yükseldi

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KAPSAMINDA 75 KİLO ATIK MALZEME İÇİN GERİ DÖNÜŞÜM SAĞLANDI

Sika Day 2024 kapsamında Dünya Çevre Günü’nde yapılan, Beykoz, Riva Gelara Kumsalı Kıyı Temizleme Projesi’nde toplanan 75 kilo atıkla; plastik, cam, kâğıt, metal malzemeler için geri dönüşüm sağlandı. Sika Türkiye Genel Müdürü Turgay Özkun “Sika Türkiye olarak, çok sesliliğimizden aldığımız güçle birlikte beklenenin ötesinde fayda sağlamaya devam ediyoruz.  Sürdürülebilirlik için atılan her adımın, geleceğimizi de şekillendirdiğinin farkındayız” dedi.

İŞ GÜVENLİĞİ KONULU TİYATRO GÖSTERİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Sika’nın her koşulda iş güvenliğini ilk sıraya koyduğunun altını çizen Özkun “Çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın güvenliği, esenliği ve sağlığı, grup başarımız için bir ön koşuldur.” dedi. Sika Türkiye’de gerçekleşen günlük diyaloglardan esinlenilerek senaryolaştırılan, “Sika’da İş Güvenliği” temalı tiyatro gösterisi, tüm çalışanlar tarafından büyük bir ilgiyle izlendi.

Editör: Merve Kaya