Assan Alüminyum bir ilki gerçekleştirdi

TS ISO 31000 Risk Yönetimi Sistemi Doğrulama Belgesi'ni almaya hak hazanan Assan alüminyum, alanında bu belgeyi alan ilk firma oldu.

Assan Alüminyum bir ilki gerçekleştirdi
Endüstrideara

İSTANBUL (AA) - TS ISO 31000 Risk Yönetimi Sistemi Doğrulama Belgesi'ni almaya hak hazanan Assan alüminyum, alanında bu belgeyi alan ilk firma oldu.

Assan Alüminyum'un  konuyla ilgili olarak yapmış olduğu çıklamaya göre, Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen TS ISO 31000 Risk Yönetimi Sistemi Doğrulama belgesi almaya hak kazanan şirket, bu konuda sektöründe bir ilke imza attı.

Firma, risk yönetimi faaliyetleri ve bu alandaki uygulamalarıyla uluslararası risk yönetimi standartlarını kapsayan belgeye, yönetim sistemi performansı, operasyonel verimlilik ve üst düzey risk yönetim çalışmalarını planlı ve sistematik şekilde ele alması neticesinde sahip oldu.

Uluslararası standart ailesinin üyesi olan ISO 31000, gelecekte oluşabilecek zor koşulları öngören, riskler ortaya çıkmadan önlem alınmasını ve zaman tasarrufunu sağlayan, kaynak israfını önleyen, hedefleri gerçekleştirme olasılığını artıran ve proaktif yönetimi teşvik eden bir sistem olarak bilinmekte.

Açıklamada görüşlerine başvurulan Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, sektörde bu belgeyi alan ilk firma olmaktan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şöyle devam ettiı:

"Güvenilirlik, esneklik, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik değerlerimiz ile birlikte iş ortaklarımızla uzun yıllara dayanan bir çalışma kültürüne sahibiz. Bu kültürü ve sürdürülebilir bir şekilde çalışmalarımızı devam ettirebilmek için olası risklerimizi önceden görerek harekete geçmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Assan Alüminyum olarak sürdürülebilirlik en önemli gündem maddemiz. Sürdürülebilirliğin 3 ana başlığından biri olan ve işletmeler için büyük önem taşıyan yönetişim kavramı, riski en iyi şekilde yönetmeyi gerektiriyor."

Güngör, risk yönetimi kültürünün ve ilkelerinin tüm çalışanları tarafından titizlikle içselleştirilmesi ve yürütülmesinin sağlanması sonucunda elde ettikleri bu belgeyle doğru yolda olduklarını gördüklerini bielirtti.

Salgın döneminde ani değişiklikler karşısında hızlı aksiyon almanın, esnekliğin ve değişime adapte olmanın öneminin bir kez daha görüldüğünü söyleyenGüngör, "Bu alandaki çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” açıklamasında bulundu. Şirket Nisan ayında uluslararası bağımsız araştırma ve danışmanlık kuruluşu Great Place to Work tarafından 'En İyi İşveren' unvanına layık görülerek yine sektöründe bir ilke imza atmıştı." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2020, 13:39
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını